Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

luc

Rocklee & AlinC cheers! Mulțumim pentru toate imaginile oferite, cred ca o sa va lipsească și vouă excursiile în zonă .

Pe de alta parte eu am un sentiment de mulțumire pentru loturile de autostradă care se finalizează în genere vara. Avem amintiri cu loturi finalizate iarna, înainte de Crăciun când se trăgea tare iar finishul depindea și de vreme, iar sentimentul era că trebuie finalizat cu orice preț să nu îi prindă Anul Nou.




Ionut

^ Merci de efort, rocklee!

@RaduLuc, stii ceva despre data de 31 iulie, a ramas in picioare pentru receptie? Ce mai e de facut pe restul lotului?

udar

^^^^^
Multumim mult pt tot ce faci Rocklee

lalilieci

#47466
@  Rocklee,  toata consideratia si tot  respectul  pt pasiunea si daruirea  ta, pt  bucuria pe  care  ne-o  aduci  noua  cu munca  ta  neobosita.  Multumesc  mult

RaduLuc

Din cate stiu se concentreza pe finalizarea lucrarilor din cale si cele de siguranta traficului pana pe 31, sincer nu cred ca se va face receptia chiar saptamana viitoare, dar in prima saptamana din august este fezabil (5-8 august). Se incepe marcajul azi la bretea in zona de conexiune cu autostrada, parapetii se vor finaliza complet pana luni (autostrada+bretea), si restul lucrarilor din cale pana miercuri. Sigur vor mai ramane ceva lucrari adiacente autostrazii si dupa deschidere.

voicul

#47468
@Rocklee +1 pentr efort

@simotm partea buna cu acel indicator e ca ai doar 2 variante: ori te intorci de unde ai venit, ori ajungi la destinatie. Adica nu ajungi la Oradea spre exemplu, care nu are nici o legatura nici cu plecarea, nici cu destinatia.  :lol:

E iluzie optica? Sectiunea de langa parapet imi pare ca nu e la acelasi nivel sau cumva in vale.


Nelu63

#47469
Multumesc Rocklee pentru efortul depus si frumoasa realizare. Un frumos si edificator album foto , abia astept sa incerc noua bucata de autostrada. Am trecut si eu vineri dus si duminica intors pe langa Nod Holdea ca pasager, am facut cateva fotografi dar  nu au fost prea edificatoare si nu le-am mai postat. Am circulat de la Margina la Mintia doar in coloana de care vom scapa sper odata cu darea in folosinta a noilor loturi ( mai putin potiunea Holdea - Margina ). Inca odata multumesc si un +1.  :gj: :cheers:

iuli

#47470
@voicul
Daca te referi la portiunea de asfalt spre santul median, atunci da, e inclinata spre sant. Este astfel facuta pentru a strange apa pe santul median.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dragos76

@simotm, chiar că e o tâmpenie că indicatorul pus pe breteaua de ieșire (cu direcțiile Făget vs Dobra) e unul care va fi "la zi" doar când se vor termina tunelele. De ce până atunci nu ar pune unul care să zică clar Nădlac la stânga?

Su mai știi, ne-au ascultat când ne-am tot plâns de indicatoarele de pe OS3, unde sunt trecute București și Sibiu, și au zis să nu mai repete greșala :)

interesantul

Nodul de la Holdea,  se doreste a fi ceva provizoriu, dar se stie, ca in constructii ceea ce e provizoriu e de fapt definitiv! :( Cat despre tunele.. ani si ani
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

mishu77

^^^ Nu e neaparat provizoriu, sa ma discutat rolul lui acum si rolul lui cand se va definitiva autostrada.

simotm

Ca sa imi raspund tot mie :) .... Inainte de a intra pe bretea sunt niste panouri mari (in poze apar din spate), poate acolo apar orasele importante spre care se poate lua din sens.Tot sper ca cineva se gandeste la cei care nu cunosc zona si ar trebui sa nimereasca  din prima directia buna