Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alinuttt

Două lucruri care mă zgârie pe ochi:

Aici să nu-mi spuneți că deschid breteaua direct peticită  O:-)



Iar aici... Meșterul Manolis până la capăt 




Powered by API/PUM imgur uploader

Mulțumim, Adisan!

Xander

Daca e de reziliat, acum e momentul. Nu de alta, dar daca mai intarzie un pic rezilierea, nu mai au ce rezilia. :)

@alinuttt, breteaua peticita e la Pizza. Pizza care de 1 an o bat in cap, pun pariu ca termina mai repede Aktorii lotul 2 cu tot cu parcari si pasajul de la Calea Vacii (nod Sebes) tot nu e gata.
Nu-s fan nici Pizza, nici Aktor, dar nu am cum sa nu ma bucur ca in sfarsit se vede luminita de la capatul tunelului.

Dupa cum zicea un coleg mai sus, sunt sanse reale ca acest thread sa nu depasesca 2000 de pagini.

horatiu.cosma

De data asta nu e mesterul Manolis. Acolo era doar uzură și sub terasament pe zona mediană. Refac cu 3 straturi de asfalt, ca să poată face trecerea de la HP la FP peste zona mediană.

xab80

Quote from: florin74 on November 04, 2021, 09:02:38 PM
Deocamdata nu. Mai urmaresc pana pe 15 noiembrie. (o sa faca 2 masuratori) si dupa aia se vede pe ce plan se merge. Cel initial sau se adapteaza in fucntie de rezultate,
Nu muta mormanul acela pus pentru stabilizare? Asa o sa ramana??

danutzu_1069

Pai ai rabdare sa vada pe ce solutie se va merge...

Europiu

Știe cineva dacă bretelele de ieșire de la Alba Nord vor avea, pe porțiunea paralelă cu DN1, panouri antiorbire?
Pe relația Turda-AB Nord, de exemplu...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Granata06



  Oare cum o sa fie cand o sa treci cu masina cu cel putin 60 de km/h la coborare peste aceste dale din beton? Inteleg ca se doreste evacuarea apelor pluviale, insa chiar nu era alta solutie?


alexa_adrian2001

Probabil intenționat e pus așa. Să meargă lumea cu prea mare viteza pe lângă casa respectiva. Ar mai trebui eventual pus un polițist culcat înainte. :)))

Granata06

 Mi se pare o lipsa de respect fata de conducatorii auto, chiar daca este un DJ.

AkaManah

Eh! Sa vezi la cateva sute de metri de acele dale cum au asfaltat DJ. Intr-o panta destul de pronuntata au pus canalele orizontal si nu la inclinatia si nivelul drumului. O incantare! La noi, pur si simplu nu se poate face un lucru bun de la cap la coada si nu cred ca e nestiinta ci durere in fund.

Granata06

    Acolo au lucrat cei care au bagat canalizarea, cred ca Hidroconstructia.

xab80

Quote from: alexa_adrian2001 on November 05, 2021, 07:35:22 AM
Probabil intenționat e pus așa. Să meargă lumea cu prea mare viteza pe lângă casa respectiva. Ar mai trebui eventual pus un polițist culcat înainte. :)))
Daca pe podul ala nu va fi limitare de 50, imi mananc caciula...

xab80

Quote from: Xander on November 04, 2021, 09:28:00 PM
Dupa cum zicea un coleg mai sus, sunt sanse reale ca acest thread sa nu depasesca 2000 de pagini.
Pana termina si la Oiejdea, vom mai produce 'literatura' pe thread :)

Skynick

Mai lipseste un strat de asfalt acolo.