Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Stefan01

Poze recente cu lansatorul si ultima deschidere unde vor fi montate cele 14 grinzi. O confirmare a informatiei ce am postat-o dimineata.










ion59

Poate se va intampla chestia asta, anul asta, candva!

elphax

au adus grinzile pe pozitie ? ca prea va bucurati :)

carutasul

parcă era vorba că le aduce Deme pe poziție, deci dacă nu e Deme nu sunt nici grinzi :)

Cetatean

Nu am înțeles exact ce se întâmplă, printre injuraturi, am vb cu cineva care era blocat în trafic in seara asta la Sebeș.
Cred ca se montau grinzi.

carutasul

poate le transportau pe poziție? Mă gândesc că Deme tocmai a terminat la Teiuș și e prin zonă...

horatiu.cosma


Stefan01

Pizzarotti a montat 8 grinzi din 14. In seara aceasta monteaza restul.
Voi posta poze putin mai tarziu.

florin74

Se pare ca bătaia de joc  cu închiderea A1 a fost din cauza Poliției și CNAIR...

carutasul

wow, opt grinzi într-o noapte. Vor să termine "en fanfare" :)

danutzu_1069

@florin74, nu cred va ai vrea sa iti cada o pietricica cand trecu cu viteza (sa zicem maxim legala) pe sub pasajul care tocmai se betoneaza....

Stefan01

Imagini realizate in dimineata aceasta.























Un buldozer mic "inota" in lacul format in urma ploilor, aflat intre A10 si A1. :)


Imagini spre Deva cu breteaua ce leaga A1 de A10 pe sensul Deva - Turda.






Imagini spre Deva cu breteaua ce leaga A10 de A1 pe sensul Turda - Deva.



florin74

Quote from: danutzu_1069 on March 27, 2021, 09:50:02 AM
@florin74, nu cred va ai vrea sa iti cada o pietricica cand trecu cu viteza (sa zicem maxim legala) pe sub pasajul care tocmai se betoneaza....

Ma refer la moment (ziua si nu seara/nopatea) Nu ca s-a inchis. Din cate am inteles Pizzarotii dorea corelarea cu ridicarea grinzilor.

Europiu

Vă rog să îmi explicați de ce pe această ultimă deschidere a fost nevoie de 14 grinzi subțiri și nu se putea lăsa în aceeași configurație. Mulțumesc
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

danutzu_1069

@florin74, ok, dar daca s-ar fi betonat noaptea si / sau weeekend ar fi crescut costurile cu muncitorii, șoferii, personalul de la statia de betoane, etc