Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.


alexV

cofrare placa de racordare și zid intors





Retter, borduri





Pasaj CF, cofrare zid sprijin


florinalba

#23958

hvm

#23959
^^
M-a lovit iluminarea si mi-am dat seama de ce CNAIR a pierdut aproape toate litigiile importante. Daca legea prevede ca avocatii pe care ii numeste CNAIR sunt cei care ofera cel mai mic pret, e cam clara treaba... Ma refer la toate litigiile importante pe care CNAIR le are in instanta atunci cand alege cel mai ieftin avocat din lista....


LE: acu am vazut ca autocorrect imi pusese "licitatii" in loc de "Litigii". Dar sper sa ma insel  cu aceasta modalitate de a alege avocatii, pe principiul pretului mai mic. :(
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

AlinC


kumar


Fred

Quote from: hvm on January 12, 2021, 10:24:47 PM
M-a lovit iluminarea si mi-am dat seama de ce CNAIR a pierdut aproape toate litigiile importante. Daca legea prevede ca avocatii pe care ii numeste CNAIR sunt cei care ofera cel mai mic pret, e cam clara treaba... Ma refer la toate litigiile importante pe care CNAIR le are in instanta atunci cand alege cel mai ieftin avocat din lista....
Daca nu ma insel e vorba de servicii de consultanta juridica; CNAIR are juristii proprii si contracteaza niste ajutoare pe probleme punctuale, nu externalizeaza complet reprezentarea juridica.

perded

Astazi si pe lotul pizzarilor se lucra la Alba Nord si la cele 2 bretele spre Deva de la Sebes, asa ca la inceput de an dar e bine ca s-a inceput.

hvm

^^
Si tie ti se pare ca acolo unde ai o neclaritate si ai nevoie de ceva clarificari beton, e de preferat sa il iei pe cel mai ieftin? Cam care ar fi sansele ca un avocat din top 10 in romania sa inceie contract cu CNAIR la cel mai mic pret?

Sper ca va dati seama ca eu aberez aici, ca doar nu stiu cum se face in cazul asta, sau cum arat caietul de sarcini, dar ma gandeam totusi ca stie altcineva.... Doar daca acel caiet de sarcini e facut in asa fel incat sa intre in cursa doar cei mai buni 2, si atunci chiar nu conteaza care castiga? :D
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici


Stefan01

Și Digi24 aduce detalii despre groapa de gunoi de la nodul rutier Alba Iulia Sud.


Aiud.dan

#23967
Pentru DIGI 24,De ce nu va informati cind dati o stire.....?Nu autostrada trece prin groapa de gunoi,ci drumul de legatura dintre autostrada si varianta ocolitoare a municipiului Alba Iulia.

danutzu_1069

Are impact mai mare spus asa....
Nu te-ai obisnuit cu chestiile astea?

paulmare

A aflat vreo pasarica, ce solutie vor da in lucru, la dealul argilos de la santimbru ? La Teius - lucreaza, acolo e predictibil deja cata vreme sunt destui oameni si utilaje si nu pleaca sau raman brusc fara motorina etc