Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

paulmare

^ Urat arata betoanele si rosturile lui Euroconstruct/Aktor, cu maxim siktir au turnat

Cetatean


elphax

sunt de mai mult steaguri acolo, i-am injurat de 2 ori in weekend cand am trecut pe acolo. imi cer scuze tuturor grecilor care nu lucreaza in constructii !

dupa o saptamana pauza de forum in care nu am vazut nimic, am observat ieri ca era acoperita teava de apa de langa pasajul Lancram, balastul e la nivel. dincolo la nod Sebes au astupat ?




avumit

Repet intrebarea: ce facea dna Ionita pe lot 2?

Dominik

La ultima pila lipsa din nodul Sebes, doar teava de gaz trebuie relocata sau mai este si altceva ?
You're in Steelers Country


Dominik

E bn ca se misca, daca ar veni saptamanal in control inopinant Dna Ionita nu ar fi rau  :) Ok, spune patronul firmei Retter ca pana la sfarsit de an, vor fi betonate toate supratraversarile de pe acest lot, inclusiv supratraversarea caii ferate de la Teius...bn ar fi sa aibe dreptate, dar la Teius sunt sceptic, oricum bafta Retter in continuare ! +1 pt filmari Alin  :popcorn:
You're in Steelers Country

AlinC


AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


danutzu_1069

#21115
Bai sa vezi ca o sa circulam pe lotul 1 la sfarsitul anului...  :lol: :lol:
(a anului asta, 2020 - pentru chibiti)
Cadou de la Mos Gerila....
:lol: :lol:
Au bagat carbuni la vatra, pizzarii...
Sper sa nu se arda pizza....
Prea multe lucruri notabile la Alba Nord... nu-mi vine sa cred: breteaua-pasaj aproape betonata, pre-dale pe ambele sensuri, armare la grinzi, terasamente la pasajul DN, terasamente scurmate pe corpul autostrazii..., acu' e gata si noua deviere....
(da' alunecarea au ocolit-o ca pe un rahat in drum....) 
>:(

AlinC

ST2, prima grinda la supratraversarea DN 14B:


alexV

Quote from: avumit on September 23, 2020, 02:58:55 AM
Nu inteleg.. dna Ionita ce treaba a avut pe acest lot?

Quote from: hefaistos on September 23, 2020, 07:09:27 AM
E normalitatea. Ea e reprezentanta beneficiarului

Quote from: avumit on September 23, 2020, 08:42:12 AM
Intrebarea era retorica...

Quote from: avumit on September 24, 2020, 04:08:12 PM
Repet intrebarea: ce facea dna Ionita pe lot 2?

:book: :headache:

Poate confirma cineva ca in urma acelei vizite cel putin una din staiile de asfalt ale Aktor au mers pana spre miezul noptii, insa doar in ziua respectiva?  :lol:

Dominik

Da ca de obicei sunt salvati de altcineva Pizzarotti, in speta la acest nod Alba Iulia Nord de firma Baxcom, care a betonat acel zid de sprijin la pasaj, ei pun predalele, ei armeza, betoneaza etc...
You're in Steelers Country

bogdymol

#21119
Unul dintre subcontractantii lui Aktor de pe lotul 2, firma PAB, a postat ieri pe Linkedin cateva informatii despre podul construit de ei:





Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele