Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 18 Guests are viewing this topic.

pescar23

Inca o stire aparuta in legatura cu loturile suplac-bors se pare ca doar STRABAG a contestat pt L2,se pare ca L3 nu a primit contestatie.
http://www.bihon.ro/strabag-contesta-licitatia-la-autostrada/2128866

Ionut

E confirmata informatia cu Strabag. Asta e cert. Pe lotul 3 inca nu e clar daca s-a depus sau nu contestatie. Mai asteptati putin.


Ciprianul

Astia e la eBihoreanu sunt ca si CanCan. Ei stiu multe si nimic.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

pescar23

Posibil dar totusi da daca se semneaza sa nu ne facem de rusine barem sa se faca legatura intre cele doua parti ca unguri sigur ajung la granita.

Ovi

Despre TG.Mures - Brasov ce se mai aude ?
Se va continua proiectul sau ramane fara finantare cum a fost pana acum ?

Ionut

Am vazut pe Digi24 un reportaj acum cateva minute la Business Club despre Suplacu-Bors cu "nea Beni" (cum ii ziceti voi) de la Selina care se vaita ca nu are muncitori si ca vrea sa aduca vreo 300 din Vietnam. Deocamdata eu zic sa aiba rabdare si sa semneze contractul pentru lotul 2... ca parca vad ca pateste ca altii care se credeau castigatori si hop, stai ca nu mai e asa. Si dupa aia sa iasa pe TV si sa se laude ca face marea cu sarea.

Penibil. Sunt din ce in ce mai increzator cu Selina.


Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

pasadia

#18339
Quote from: Ovi on October 18, 2018, 06:32:53 PM
Despre TG.Mures - Brasov ce se mai aude ?
Se va continua proiectul sau ramane fara finantare cum a fost pana acum ?

Nu se va continua proiectul, dar nu din cauza de "finantare" ci din cauza de decizie strategica de a renunta la segmentul Fagaras - Targu Mures. Chestiune intr-un fel fireasca din moment ce s-a decis si s-a construit A10.

Si in caz ca va intrebati - pe cei 6 km dintre Rasnov si Cristian nu exista nici un semn. Ok, e adevarat, nu am fost in recunoastere decat pe DJ112B, Cristian - Vulcan, pe acolo pe unde ar fi capatul nordic, un nod si drumul de legatura spre DN73. Nu am vazut nici un fel de semne, nici o investigatie pe teren, nici o decopertare de forma, nici macar vreun panou din ala amarat care sa anunte lucrarea si faptul ca se face pe fonduri UE. Inca cred ca va veni anularea contractului in curand...

Ciprianul

#18340
Nu e eligibil Selina pentru Autostrazi. Poate sa planga Beny cat o vrea. Stiu toti cei din Oradea si din imprejurimi cum castiga si a castigat Selina lucrari de la Primaria Oradea. Mai ales cand era prin peisaj si Kiss.


http://www.bihon.ro/selina-va-semna-pentru-primul-lot-de-autostrada/2130049

auziti la ce scriu cei de la Bihon.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ovi

#18341
Pasadia

Multumesc . Poate pe viitor vor alege o alta varianta de traseu , ar fi pacat sa se renunte la sectiunea aceasta.

Eurocopter

#18342
@pasadia

Tocmai a emis Alpenside o factura in valoare de 2,9 milioane lei. Este evident pentru servicii de proiectare, dar poate fi un semn ca se merge inainte cu contractul.

Dagda

Sunt mai multe semne că se merge înainte cu Râșnov Cristian, se relocheaza și liniile de înaltă și medie tensiune ...

dumbravaandrei

Eu nu stiu ce relocare de utilitati visati voi la Rasnov. Daca te referi la lucrarile din spate de la Penny-ul de langa gara, alea nu au treaba cu autostrada. Autostrada o sa fie la 1,5 km mai la vest.
Deocamdata liniste deplina.
Cat despre factura pentru proiectare... Si Maltaura au facut o proiectare frumoasa dupa Nadasel, chiar au si-au mobilizat cele 3 buldozere si 10 basculante si dupa aia si-a luat zborul. Si aia mai facusera un drum la viata lor...