Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

carutasul

sunt curios de data asta cât timp vor măsura planeitatea :)

voicul

Cam asta vroiam sa spun si eu, dar in urmatoarele cuvinte:
Deja trebuie sa trimita TS notificare de receptie la CNAIR, ca pana si pana si pana altceva ... ajunge CNAIR sa verifice chiar cand termina treaba.

danutzu_1069

N-o sa mai auziti povesti (aberatii) cu planeitate si rugozitate...

Iceman

Multumim Ciprebbe ... :cheers:......TS este in grafic....Doar constructori ca ei sa fie in Romania ;)

adi

care era termenul avansat de nefunctionare a canalului Hidroelectrica? pana in ce data trebuiau sa repuna in functiune canalul?

perfidus

E un mesaj cu 6 pagini mai in urma care zice ca s-au inteles cu Hidroelectrica pentru 6 luni de la 1 februarie. 15 zile de intarziere e chiar OK.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

stent76

Ce se va intampla cu muntii de materiale de langa bretelele nodului ramase nefolosite?

mihaihedes

Poate le duce Aktor pe A10 L2 sa mai ridice terasamentele .

flashu74

Mulțumim pentru filmare ciprebbe. Am comparat cu filmarea din 28 iulie și avansul este mare. Ritmul bun cred ca dă speranțe pentru finalizare la sfârșit de septembrie.

ciprebbe

Quote from: stent76 on August 16, 2018, 12:58:07 AM
Ce se va intampla cu muntii de materiale de langa bretelele nodului ramase nefolosite?
Nu exista materiale ramase acolo, e privata balastiera aia si e de multi ani acolo. Probabil TS ia de acolo cat are nevoie ca sa finalizeze apoi se va monta gardul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vladb

Exista vreu termen neoficial avansat de constructor?

ciprebbe

Sfarsit de septembrie/inceput octombrie :) scrie si la filmare.

S-a deschis astazi vana pentru apa. Dureaza cateva zile pana se umple.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dani_el

^
Vroiati apa?! Ajunge pentru toti   :lol: :lol: :lol:

Sursa : CNAIR

montaniardul

Pe când continuarea tronsoanelor până la Vama Borș? Dacă s-a mai discutat despre problema asta îmi cer scuze însă nu am mai intrat aici de destul de mult timp.

Ionut

Nu s-a discutat despre continuarea spre Bors. Stam aici fix ca prostii.
Vezi aici stadiul tuturor tronsoanelor de autostrada.