Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 22 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

In seara asta in timpul turei cu bicicleta am primit o explicatie a uneia dintre intrebarile mele din postarile anterioare.
Stiti ca ma intrebam ce cauta masini pe A3 pe sensul de iesire din Bucuresti
in timp ce parcurgeam bucata dintre str Popasului si CB s-a oprit linga mine un Logan visiniu  ( Rocklee ?????? ) dar cu numere de Prahova.
Un prahovean cu familia in masina m-a intrebat senin daca pe bucata respectiva se circula?
I-am spus ca inca nu.
Stiti ce imi raspunde?
Pe mine pe aici m-a bagat navigatia de pe telefon.  :lol: O:-)

In rest de bine.
Se lucreaza la terasament.
Se lucreaza la coloanele forate de la calea ferata.Azi noapte au lucrat pina la ora 1 noaptea.
Am mai aflat ca cel mai complicat vor fi de facut  cele  2 randuri de pile  cele mai apropiate de calea ferata.
Un rand este pe partea cu Voluntari si celalalt pe partea sectorului 2.
Din cauza pericolului unui arc electric intre macarale si firele de inalta tensiune ale caii ferate se va lucra doar noaptea citeva ore cind se va intrerupe circulatia trenurilor.
A si inca una.
Tot de la muncitori, deci nu stiu cat de sigura e informatia.
Trebuie decopertata toata zona asfaltata asta iarna in viteza cand se baga mare ca se da drumul la circulatie.
E hotararea Consultantului care a luat probe din asfalt si a decis ca nu corespunde calitativ.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Păi si consultantul ala abia acum a luat probe de asfalt?! La 8 luni după ce s-a așternut?

yetiman

 :lol: Poate ca a avut de rezolvat contestatii si amanari.  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

panda_no 5

Quote from: Ionut on August 08, 2017, 09:15:46 PM
Păi si consultantul ala abia acum a luat probe de asfalt?! La 8 luni după ce s-a așternut?

Ionut, nu stiu ce sa zic dar da.
Abia acum 2, maxim 3 saptamani au aparut gauri de probe in cele 2 bretele.
Mai mult de cele 2 bretele oricum nu s-a asfaltat.

panda_no 5

As vrea sa va arat cum arata pasajul A3 de peste Centura Bucuresti.
Mai precis rosturile.
Se vede si pe glisiere cam cat se dilata.

22 (6) by florin_apo,

22 (8) by florin_apo,

22 (7) by florin_apo,

22 (10) by florin_apo,

Am incercat si una de la nivelul asfaltului dar nu prea mi-a iesit. Sunt pronuntate bine.

22 (9) by florin_apo,



Tavi

Frumoase damburi, pacat ca le rascheteza  :lol:

Dan027

Quote from: NGC on August 08, 2017, 07:34:42 PM
Hint 2 -> 26.07.2017

Nu de alta, dar sunt 5 chestii diferite care au legatura cu A3 si unde ar trebui sa ne zica ceva. ;)
E de bine sau e de rau?

TibiV

Daca NGC stie iar CNAIR tace...
Tu ce crezi, cum o fi ?!...

Daca era de bine, CNAIR cotcodacea pe gainat de parca ar fi facut un ou de aur...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Ce a fost pe 26.07? Anunțul de la.Gilau, rezilierea lui Maltauro,  evaluarea de la Ungheni Tg Mures?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

luc

A fost stirea cu notificarea de reziliere Maltauro.

Ionut

Pai hai, legati Maltauro de loturile A3. Oare ce-o fi?
(Nu e rezilierea.)

NGC

Nu are legatura cu Maltauro.

Dar avem ceva si cu Maltauro. V-am zis ca sunt 5 chestii diferite in legatura cu A3.

Va zic mai pe seara, ca sa vedem daca ei ne zic ceva.

Si apropo, rezilierea cu Maltauro s-a facut in 25.07.2017, nu in 26.07.2017. Saptamana respectiva a fost destul de nefasta.

dumbravaandrei


iulius