Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ddfab

Accident grav între Alba și Teius. Dn1bocat intre cele 2localități. Se sta în coloana de mai bine de 30 minute. Dacă se poate, ocoliți.


TibiV

Nu o luati pe TransAlpina...
Restrictii temporare de circulatie din cauza ninsorii.
http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/comunicat-de-pres%C4%83-restric%C8%9Bii-%E2%80%93-transalpina-08102016

Quote
...circulaţia rutieră pe drumul național 67C (Transalpina), între stațiunea Rânca și Obârșia Lotrului, km 34+500 – km 59+800,  este restricționată ca urmare a condițiilor meteorologice (strat de zăpadă de 2-3 cm, ninsoare marunta si vânt puternic, cu vizibilitate 50-100 m).
Menționăm că restricția este impusă autovehiculelor neechipate corespunzător pentru condiții de iarnă (cauciucuri de iarnă, lanțuri, etc.).
În prezent, lucrătorii de la drumuri acționează cu două utilaje pentru menținerea carosabilului în condiții cât mai bune de circulație
.

In urma cu patru minute a aparut alt comunicat.
S-a inchis de tot...
http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/comunicat-de-presa-08102016

QuoteCompania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunţă participanţii la trafic că la această oră circulaţia rutieră este inchisă pe DN 67C (Transalpina), între stațiunea Rânca și Obârșia Lotrului, km 34+800 – km 59+800.

Decizia a fost luată de reprezentanții CNAIR și Poliția Româna din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile care constau în: suluri de zăpadă de circa 10 – 20 cm, vânt puternic, vizibilitate redusă, aproape 0, provocată de ceață.

Menționăm că restricția este impusă tuturor categoriilor de autovehicule.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Ziceau la stiri de un autocar cu turisti straini care a ramas blocat pe-acolo. Destul de nasol, pana si in Bucuresti a fost foarte frig azi. Atentie la anvelope, deja cred ca trebuie sa le schimbam.

dr4qul4

Joi dimineata la ora 5 erau 2 grade in Bucuresti, in centru!
Acum vad pe FB poze de pe Transfăgărășan.  Este zapada peste tot.
A tinut vara pana pe 15 Septembrie, dar acum e deja iarna.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Acu' vreo 2 ani, tot prin Octombrie, m-a prins ninsoarea pe Transalpina. Eram cu ceva treaba la lacul artificial pentru partia de schi.
Nu doresc nimanui sa mearga cu masina, la pas, pe serpentine alea, cu zapada proaspat asternuta, fara alte urme de masina si pe ceata.
Si am spus: acum doi ani!!, cand inca nu ereu marcaje, si parapetii erau putini.
Noroc ca aveam gps, sa-ne dam seama unde sunt curbele...
Marele noroc a fost ca doar cu o zi in urma schimbasem anvelopele cu cele de iarna.

ddfab

dn1 intre alba si sebes blocat. coloana de masini ajunge din alba pana la sebes. @trifuhoria sta si el in coloana si face poze  >:(



si-mi da mie de lucru... :lol:

GDPR


mariansb

Coloana până la Lancram spre Alba Iulia, cred că a fost accident în față.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

dumbravaandrei

Pana maine la 12 evitati iesirea din Brasov spre Harman. Se fac lucrari la giratoriul de sub pasajul variantei ocolitoare peste dn11. Coada infernala. Am ajuns acasa prin harman-bod-sanpetru, cozile erau de cel putin 5 km in ambele sensuri. Se circula pe cate o banda pe sensul spre harman. Poate da domnul si de duminica se circula pe VO si pe lotul 1.... keep you updated :)

cristi5

#805
Traficul Bucuresti<->Ploiesti la 6 dimineata: DN1 verde si A3 rosu... E corect sau e vreo eroare de masurare google maps?


Ionut

Mda, pare o eroare. N-are de ce sa fie asa traficul in zori, chiar si la capete.

dumbravaandrei

La 6:30 era aproape gol A3-ul... insa la 7:20 de la intersectia Bd. Pipera cu Emil Racovita si pana la Pipera Business Tower am facut 25 de minute ... De acolo si pana pe Calea Floreasca vis-a-vis de promenada am mai facut inca 20  :bash: M-a pus naiba sa vin pe A3 crezand ca o sa fie liber... e liber pana la DNCB dupa aia se impute urat treaba... DN1 e sfant, scurtam drumul cu 30 de minute cel putin.

nirolf

http://m.hotnews.ro/stire/21378512


Cinci persoane au fost ranite, joi dimineata, in urma unui accident rutier care a avut loc in zona Bascov - Valea Ursului din judetul Arges si in care au fost implicate cinci autovehicule, anunta News.ro. La aceasta ora traficul rutier pe DN 7 Pitesti Valcea este intrerupt, iar la fata locului se afla trei ambulante.

dr4qul4

Apare Trafic TV.

Se vor axa le stiri din trafic, infrastructura si programe educative.
Poate ar fi bine sa se implice si API.
Virajul la stanga ar tb sa fie primul pe lista la programe educationale.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024