Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

bogdan4ice

Cu Sibiu-Pitesti nu cred ca il poti compara ca lungime/complexitate etc dar mai aproape de adevar ar fi Pl-Bz lot1 ...
Avand in vedere ca au structuri neincepute ... slabe sanse spre 0.

dumbravaandrei

structurile neincepute nu sunt cine stie ce... un constructor serios le da gata in 4-5 luni fara probleme... problema aici e de constructor, care n-a prea dat dovada de urme de seriozitate.

panzer

@alecu26 nu crede nimeni ca termina Aktor anul acesta ceva. Colegul @mike_us spunea doar sa ne mutam "atentia" spre lotul Aktor.  :lol:

Noi atenti suntem, dar la ce ne foloseste?! In trecut Aktor a terminat ciotul de A3 in Bucuresti cu eforturi foarte mari inainte de alegeri. Dar pe A10 n-a mai repetat istoria.

Si stai ca Pizza nici n-a inceput pe A0. Foileton...

PS: vad ca pariurile voastre au ajuns si in Economica
QuoteCine termină primii lucrările: Chinezii la DN2 sau grecii la A1?

adix


VladVulpe

Sunt niste excavatoristi / soferi de pe lotul Aktor care stau zilnic live pe tiktok, ii muta dintr-un loc in altul pentru ca nu au echipe / utilaje suficiente care sa lucreze in mai multe puncte simultan . La intrebarile legate de finalizarea lotului in cursul anului chiar si ei raspund : "la cat mai e de munca si cat de putini suntem o sa terminam la final de 2025 in cel mai bun caz"

26ld

Pun aici preluarea colegului (multumiri) sa nu ajut prea mult canalul propagandist care a postat original pe youtube vizita "neanuntata" a lui Scrio.


Un sumar:

-legat de foreza verde, zice ca asteapta o carcasa (eu asa am inteles) si apoi se pun pe forat pilotii ramasi
-au inceput cu grinzile de beton la pasajul peste CF, au montat 10 si urmeaza sa monteze si restul, nu spune cand si cat dureaza, aici intervine Scrio si le da indicatii sa aibe macaralele pregatite si imediat sa puna si predalele si sa faca si suprabetonarea
-ii dau inainte cu balatul stabilizat si asfaltul
-munceau si la podul peste Sabar cu cativa oameni
-au terminat cu aproape toate relocarile, mai au doar 2 conducte ale omv-ului, transgaz e aproape gata si mai sunt vreo 2 de curent si telecomunicatii la care se lucreaza deja
-au circa 15 basculante noi, asteapta sa intre in paine