Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 30 Guests are viewing this topic.

rocklee

#42195
avem asfalt pe ultima portine de la baraj



ciprebbe

E excelenta vestea ca se lucreaza la Ilia. Avem indicii clare ca se doreste finalizarea si inchiderea santierului.
@rocklee - nu e un singur compactor acolo, chiar tu ai pozat doua :). Sunt faze diferite  si materiale diferite surprinse in cele doua filmari. Nu e buna comparatia facuta de tine decat daca te uiti la nr de utlaje cum face cnair-istul.
Ma bucur mult mai mult sa vad ca se inalta terasamentul la Comsa decat inaltarea terasamentului de la UMB :).
La fel ma bucura excavatiile de la Holdea alt semn ca se avanseaza.
UMB are alt stil, alta organizare, alti oameni nu ai cum compara si nici nu o sa mai pupam in Romania alti ca ei. Ajunge si in Moldova criza forti de munca :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

flashu74

Oare la Ilia aduc pentru terasament ce au scos anterior?
Va dura vreo 2 luni să ajungă sus, dar chiar și așa e bine că se lucrează.

Eu nu cred în criza forței de muncă în România. Pentru un salariu corect cred că foarte mulți din cei care lucrează afară pe puțin ar prefera să lucreze aici.

Și două imagini de aseară de la construcția zidului.






Powered by API/PUM imgur uploader

wifi

Rocklee si Flashu74, multumim de poze!

Quote from: Vice33 on August 16, 2018, 10:03:08 PM
Nu înțeleg, o neconformitate eu o înțeleg ca pe o eroare de execuție neconformă cu proiectul aprobat, adică lucrări deviate in grad de neconformitate, fata de proiectul inițial.

Neconformitate poate fi si ceva provizoriu, pe la intersectia DJ este o trecere de pamant peste canalul de apa, care binenteles ca nu va ramane asa, dar nici nu este conforma cu proiectul. Din motive birocratice n-ar fi o mirare sa se consemneze in acte.

La Aciliu s-ar putea sa ajunga si o drenare a apelor pluviale prin deal. Ar fi un inceput, apa sapa cam mult pe acolo.

ciprebbe

Quote from: flashu74 on August 17, 2018, 08:59:54 AM
Oare la Ilia aduc pentru terasament ce au scos anterior?


Il aduc de la Holdea paaaanaaaaa la Ilia pe aliniament. Pare sa fie gata la Grind si la podMures. Deci Comsa mai lucreaza pe 2 zone scurte (si importante) din tot lotul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

flashu74

#42201
La Grid e gata cu asfaltul si scurgerile. Probabil mai sunt ceva parapeti sau finisaje. E lung traseul de la Holdea la Ilia. E drept că mașina încărcată merge singură la vale pe acolo. Eu am crezut că se poate refolosi cel care a fost scos din terasamentul inițial.

rocklee




rocklee


RaduC

Băi la naiba, tata lu' UMB lucrează la fabrica de compactoare?  :lol:


rocklee

si de aici incepe partea interesanta si frumoasa a acestui fotoreportaj...

am primit aprobarea din partea UMB ...SA fotografiez in interiorul...CICul...in ordine cladirea de birouri,depozitul de materiale siatelierul AUTO ...al cicului ... :D

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader