Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

bacovia


TibiV

Tot de la SPIRI DRONE: Autostrada A7, Focșani Sud, Pod peste Milcov și nod A7 cu DN23

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

misiekwas

#10487
Trecut astăzi la ora 11 pe lângă a7xa3. Chiar destul de multa lume și ceva utilaje. Deci progresează. 

Dominik

#10488
Nodul Rutier Focșani-nord și traversări Jorăști. Început de negru pe Autostrada Moldovei A7 lot4.Tr4


By Cu Alți Ochi
You're in Steelers Country

alexa_adrian2001

Eu am asa o vaga speranta ca dupa ce se termina cu A0N macar 60% din resurse le aloca pe A7 restul pe A0 Lot 4 iar dupa ce termina cu DX12 lot 3 tot asa un 50% resurse muta pe lotul 4(unde oricum teoretic deja au resurse umane/tehnologice - ca la astea ma refer) iar restul ar muta pe A7.

Cel putin eu asa as face.

Earthchild


horatiu.cosma

#10491
60% mută pe A7, 50% pe A0 Nord 4, 30% la Timișoara, 40% pe LD2. Și restul de 80% pe CraPi4. În condițiile în care azi în șantier nu știu dacă mai sunt 150 de angajați UMB.

TibiV

 :rofl:

Si pe restul de 760% ii trimit in somaj tehnic, ca nu au de lucru pentru ei...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bim14

E posibil ca UMB sa aiba ceva informatii din interior si de asta pare ca abandonat o mare parte din loturile A7. De fapt e cat se poate de clar ca guvernul nu mai are bani sa cofinanteze PNRR-ul si singura varianta prin care s-ar mai putea construi loturile PNRR ar fi sa gaseasca niste banci care sa-l imprumute pe guvern. De fapt, avem un stat total impotent si un aparat bugetar mult supradimensionat, iar in lipsa unei reforme reale, nu se vor putea face investitii din banii pe care ii platim cu totii drept taxe si impozite.
Quote from: bim14 on January 09, 2024, 10:42:40 AMEu tocmai am virat 100 de lei si mai pun 500 in contul API daca la final de 2024 avem minim 50 de km de A7.

gabim

^Daca te uitai pe pagina anterioara vedeai ca guvernul tocmai a facut un imprumut fix pentru cofinantarea A7.
Pariu A7: se va circula pe toate loturile UMB pana la Pascani inainte de a se circula pe lotul Pizzaroti - in caz contrar, 100 Euro in contul API.

ovicor

@gabim, Cofinantarea in speranta ca banii din PNRR vor veni, dar constructorii pot fi mai pesimisti decat tine. In fond, PESIMIST = OPTIMIST INFORMAT !

GIV

Quote from: bim14 on November 13, 2023, 06:41:18 PME posibil ca UMB sa aiba ceva informatii din interior
(conspiratie :)) )
Quote from: bim14 on November 13, 2023, 06:41:18 PMsi de asta pare ca au abandonat o mare parte din loturile A7.   
pe care le au abandonat? pe alea pe care nu le au inceput? se poate observa ca sunt subdimensionati la nivelul pe care le au contractat


26ld

Filmare noua de la Spiri Drone, toate aprecierile pe canalul sau, va rog.


Se pare ca au venit foreze noi de la Terratest?

Morosanu

Fondurile din PNRR in sus si-n jos. Dar uitati un lucru esential. Nu sunt toti bani gratis. Doar o parte sunt gratis, cei mai multi sunt de fapt imprumut, la niste dobanzi foarte mici ce-i drept
Politica distruge tot ce atinge.

dumbravaandrei

De multe ori mă copleșește abilitatea românului de a găsi o conspirație oricât de fantasmagorică, numai nu cumva să accepte realitatea...