Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 33 Guests are viewing this topic.

iuli

Quote from: SB33UFO on December 08, 2013, 03:16:47 PM

Cred totusi ca se va alege varianta VO dupa indicatoare, problema este cand?



Nu e aiurea pus nici daca se alege VP, pentru ca poza e facuta la nodul Sibiu Vest (NU?!) atunci poti merge in continuare spre Pitesti in continuare pe DN7 sau spre Bucuresti pe DN1 sau A, respectiv A3.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

florin74

Quote from: dorum on December 08, 2013, 06:25:16 PM
UMB a mers pe suma asta pe premiza ca castiga toate loturile...eu m-am ingrozit la iesire din Soimus ca au de mutat un deal intreg si mai apoi inspre Branisca de consolidat km intregi pe malu' Muresului...ma crezi ca si mie mi-e frica ca o sa dea chix??...lotu ' pare usor la prima vedere insa NU  e asa...iar sub 100 mil E cat au licitat, n-au sanse sa-l faca...calculul e cum zici tu: "CE facem? Cum e mai rentabil? Punem bani de la noi sau renuntam si pierdem garantia???... si io ma tem ca asta calculeaza ei acum....:(

STRABAG care au fost pe locul 2 au avut un pret de 591 mil lei, UMB 419,4 mil. Cred ca raspunsul e simplu, o sa renunte la contract si pierd scrisoarea de garantie care cred ca e de 10% din valoarea contractului, o sa caut maine pe SEAP sa vad cat le-a cerut. Sau poate o fac, si dupa aia sa vezi ori falimentul UMB, ori falimentul bancii pe care a cumparat-o. E prea mare diferenta intre primul si al doilea, pentru mine este o mare enigma cum au castigat la Curtea de Apel si au intors decizia CNSC, poate peste ani aflam de vreo spaga data la judecatori.

mariansb

Pun si eu niste poze de azi de la ora 15, de la Sebes Vest si ultima de la Lancram

[/URL]







[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Mai am si de pe Deva-Orastie. Precum se vede, doar  dupa Orastie a nins mai mult

[/URL]

















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alin_simeriaveche


nicki4

#12275
Quote from: dorum on December 08, 2013, 05:12:56 PM
Mergem mai departe pe lot 4...UMB... sperante cat china...o lae...in afara de faptul ca tot lotul e marcat cu tarusi si ca s-au facut acele santuri pt descarcare arheologica, LINISTE SI PACE....nimic, nici macar organizare de santier...:)

@Iuli, udar, bogdymol, radutm sau altii careva dintre voi avea in trecut surse secrete de valoare chiar din interiorul UMB. Nu reusiti sa intrati in contact cu ele si sa vedeti care sunt intentiile UMB cu lotul 4 din Lugoj-Deva...asta daca nu cumva ati incercat deja sa intrati in legatura cu ele. Eu sper sa nu ajungem la o renuntare din partea UMB. Avem deja experiente neplacute de pe Nadlac-Arad si ne ajung  :headache:
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Tavi

Nu mai cobiti! Doamne fereste de un Gilau-Nadaselu 2!

patratel_ro

Quote from: bogdymol on December 08, 2013, 03:47:16 PM
Spuneam eu astazi mai de dimineata ceva pe SSC:

Quote from: bogdymol@SSCLasa ca baga ceva aditivi in asfalt si o sa-l poata asterne direct peste zapada

Rezultatul ->

Pe asfaltul asta special cu "aditivi" nici zapada nu se depune :lol:



Vai.. dar lipsesc Bucuresti si Sebes pe albastru pe acest indicator  :)  ..asa ceva

razvan_43

Pai daca asa sta treaba pe Lugoj-Deva imi vine greu sa cred ca vom avea autostrada Sibiu-Timisoara mai repede de 2017.Sa nu zic de Sibiu Nadlac.Dar sper sa ma insel si sa avem cat mai repede o varianta directa de la granita macar pana la Sibiu.
Multumiri tuturor pentru poze si pentru deplasarile pe banii si timpul lor.

adiarc

#12279
lot Straco..de la Sebes Est la nod Cunta
Dn 1 a fost astazi un calvar din cauza protestelor transportatorilor , asa ca am intrat pe A1









dupa cum vedeti..Dn-ul este de "vis"









"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

penad2007

Multumim Adlarc.
Are cineva vesti de la Sibiu vest?

dorum

Quote from: 'adiarc' pid='2300' dateline='1386604138'








intersectie cu pasajul spre Cut














dorum

Quote from: 'adiarc' pid='2302' dateline='1386605001'






cam atat
Concluzie : e o placere sa circuli pe autostrada..imi creste inima la gandul ca cel mai probabil sapt viitoare vom circula oficial pe ea..sper :D


dorum

#12283
le-am pus eu adiarc...multumim mult...
tot ce trebuie sa faci e copy/paste...eu fac quote/copy/paste... de pe SSC aici sau de pe CR aici...de aici e mai greu sa iei sa pui dincolo ca trebe sa stergi scalarea manual din link..
aici scalarea se face automat

dorum

Quote from: 'adiarc' pid='2305' dateline='1386607839'
pasajul spre Rusciori a fost deschis
din pacate , spre Rusciori nu s-a finalizat conexiunea cu drumul vechi...daca vii lansat...ups :@