[AR] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Arad

Started by sebba, June 18, 2013, 03:18:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

traveler

QuotePrimăria Municipiului Arad informează că mâine, 30 august 2022, începând cu orele 20.00, constructorul contractat de municipalitatea arădeană pentru realizarea proiectului "Lucrări de amenajare traseu transport public de călători cu autobuzul care să asigure legătura pe arterele urbane între zona UTA și strada Ștefan cel Mare" va executa lucrările de turnare a betonului aferent pilei P2 a noului pod peste râul Mureș.

Pentru a transporta cantitatea necesară de beton (2.000 mc), va fi nevoie de aproximativ 220 de curse. Având în vedere temperaturile ridicate înregistrate în timpul zilei și amploarea intervenției, este necesar ca lucrările să se desfășoare pe parcursul nopții și se vor încheia în dimineața zilei de miercuri, 31 august 2022.

https://specialarad.ro/primaria-anunta-ca-se-vor-face-220-curse-pentru-transportarea-betonului-la-santierul-noului-pod-peste-mures-si-isi-cere-scuze-de-deranjul-creat-marti-noapte/

Am profitat de ocazia pentru a filma un timelapse cu drona....


traveler


alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alexandru_m

A mai ramas doar un pasaj  :lol:

Victorieeeeeeeeee!!!  :lol:


Probiu

Mai avem ceva filmari cu progresul acestui proiect?! Multumesc frumos!

traveler

#141
^
Care proiect? Pasajul Micalaca? (peste calea ferata) am facut niste poze saptamana trecuta : http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=1793.msg395516#msg395516

Sau podul nou peste Mures? Voi merge acolo in curand, am avut niste probleme cu drona dar in zilele urmatoare voi filma....

Probiu

Podul peste Mures ma intereseaza! Multumesc frumos anticipat!

traveler


traveler


traveler


traveler


traveler


traveler


iuli

Poate cineva sa explice care e scopul acelor suporti de beton din albia raului? Vor fi folosite pentru sustinerea temporara a grinzilor?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog