Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

misiekwas

Adevărat, însă ținând cont probleme care au întâmpinat la început și temeri pe care le avea toată lumea, este un augur bun..

LauR

Activitate intensă la ceas de seară, în zona Sascut, Bacău!


GIV

Quote from: pelan87 on November 16, 2023, 05:47:48 PMLa Pizzarotti cred ca elementul critic este reprezentat de cea mai mare structura de pe lot

la pizza si aktor tot lotul e punct critic.. daca in 2023 un viaduct la campie da batai de cap....

naivu

^e punctul critic in sensul ca e segmentul cel mai complicat de pe lotul in cauza (cu alte cuvinte, nu e critic in sine, e critic prin comparatie  :) )!

Ionut

E pe drumul critic (project management). Adică în ăla (și în alte elemente) stă deschiderea lotului.

Stef

#10520
Îngheț pe la Filipești. Vreo 0 grade. Prezența UMB? ZERO absolut.
POATE cu noroc la Onișcani.

Zecile alea de autobasculante încă se plimbă Bacău - Roman. Doar că NU sunt UMB, toate sunt DXL/DLX. Adică Danlin. Portocalii și albe.

Edit: 0 mișcare și la Onișcani. Poate la Secuienii Noi.

Filmarea mai diseară


BigZ

Zice Grinda ca miercuri se semneaza lotul 3 cu Nurol, la min 13:28.

Stef

Filmarea de astăzi de pe A7. Repet, camioanele portocalii care circulă între Bacău-Roman sunt ale Danlin XXL, nicidecum ale UMB-ului.

Dacă trăiam prin vestul sălbatic cu siguranță filmam tufiș rostogolitor, așa am filmat ciulinii. Și pe cei câțiva muncitori care lucrau la relocarea magistralei de gaz.

Tristuț.


misiekwas

Mersi! Aceasta 2% de progres w din cauza tufisului sau spor de vechime? Dacă ar fi fost orice alt constructor, majoritatea aici ar fi deja cerut o reziliere urgenta.

dumbravaandrei

#10525
Probabil e mai greu pentru MT/CNAIR să-și recunoască caracterul hermafrodit... și probabil pentru că pe o parte laudă UMB, nu acceptă să-l rezilieze acolo unde ar merita...

rbors3

asa este contractul trebuie reziliat si gasit o firma serioasa care sa termine pana in 2026.

oneLess

Colcăie România de firme serioase. Justiția dă o mână de ajutor să o găsești! Când?

misiekwas

Da nu se reziliază nimic, pentru ca atunci ar fi cam dezastru, și nimeni nu vrea. Am vrut numai sa atrag atenția asupra unui mecanism mai degrabă de percepție in spațiul public. Orice alta firma ar fi practic ma cata vie pentru astfel de prestatie pe un lot.

CapitanulPtk

Solutia cea mai simpla este sa se trezeasca si sa subcontracteze.