Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Levente

#8040
Instanta a amanat pronuntarea pentru data de 10. 12. 2015, adica maine, pe cererea de revizuire depusa de Strabag.

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000327885&id_inst=2

NGC

^^^ Probabil ca azi se va amana din nou.
Procesul e pe lista proceselor supravegheate, deci va anunt cand apar noutati. ;)

adiarc

Se mai știe ceva de HG pt exproprieri legate de C.Turzii-Tg.Mures ? Fara ele nu se mișca nimic
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

si fara avizul de mediu care trebuie revizuit.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

holger

Aveti stiri de legatura A3 pe la tureni/martinesti ? nu ar trebui sa fie gata studiu? parca era decembrie predarea .

Multumesc

adiarc

E de-a dreptul incredibil.....au trecut luni bune de la semnarea ctr si nu s-a mișcat nimic.........e clar un Sebes-Turda reloaded....adica vom admira la anul cu toții,vremea buna de afara si utilajele care ruginesc
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Europiu

Quote from: holger on December 10, 2015, 12:23:01 PM
Aveti stiri de legatura A3 pe la tureni/martinesti ?

Am folosit goagal si am aflat asa: Agentia de Mediu a facut publica cererea de emitere a avizului de mediu in 14 Sep 2015. Exista o pagina de FB cu "prezentare proiect centura de legatura" unde spun ca a avut loc o intalnire in 25 Nov 2015 unde s-a constatat ca "proiectarea e in intarziere".

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alecu26

Quote from: NGC20 on December 10, 2015, 07:15:00 AM
^^^ Probabil ca azi se va amana din nou.
Procesul e pe lista proceselor supravegheate, deci va anunt cand apar noutati. ;)
Ai avut dreptate. Sa amânat pe 17.
Am fost mai rapid ca tine. :)
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Tavi

Alex Lancuzov spunea dimineata la Radio Romania Actualitati ca marti se semneaza contractul pentru primii 3 Km. Eram in trafic si a claxonat un diliu/e si nu am auzit clar dara parca sursa zicea ca ar fi CNADNR.

paulmare

Quote from: Tavi on December 11, 2015, 09:07:34 AM
Alex Lancuzov spunea dimineata la Radio Romania Actualitati ca marti se semneaza contractul pentru primii 3 Km. Eram in trafic si a claxonat un diliu/e si nu am auzit clar dara parca sursa zicea ca ar fi CNADNR.

http://www.romania-actualitati.ro/unda_verde_pentru_constructia_primilor_3_kilometri_ai_autostrazii_a_3-83936

uff in sfarsit
18 luni e arhisuficient
si daca semneaza acuma, din iunie ar trebui sa ii vedem (si poza bineinteles :)) la lucru

Ionut

Din surse sigure se semneaza saptamana care vine, vestile sunt reale.

adiarc

Inaugurare 2017 ?stiu ca suna penibil,pt 3 km, dar cele 2 pasaje?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

laszlo.robert

#8052
UMB -ul ar putea face citeva facturi pe Gilau-Nadaselu ,sa mai consume din bugetul 2015 .
Ei nu au probleme cu decontarea UE .Ar mai salva niste banuti de anul viitor !
La fel si  A3 Bucuresti : semnarea contractului pe 18 dec. Si ordinul de incepere dat anul acesta impreuna cu avansul tot pe buget.

horatiu.cosma

UMB emite facturi doar cand stie ca vor fi achitate in cel mai scurt timp. Credeti ca pe A10, Porr sau TS nu asteapta cu sufletul la gura momentul in care vor factura ceva? Intrebarea e: ce ii impiedica pe UMB sa emita facturi? De ce nu avem AC pe A10, considerand ca acordul de mediu a iesit de o saptamana?

alexbb

Quote from: Ionut on December 11, 2015, 10:25:13 AM
Din surse sigure se semneaza saptamana care vine, vestile sunt reale.

:cheers: ar fi super un asemenea 'cadou' de craciun :).
Chiar daca sunt 17 luni, poate vor face legatura cu str Popasului mai devreme. E pacat de acea bucata terminata in camp...