Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

alexmocian

Sunt surprins sa vad forumisti cotra actiunii asteia, dar cine a lucrat la proiecte stie ca cifrele astea sunt cunoscute in detaliu de mult timp mai ales ca nu s-a lucrat de foarte multe luni deci nu a fost progress. Eu cred ca este un demers foarte bine gandit is asa trebuie facut la orice proiect. Cheers

vladioan_bv

^ nu s contra, dar atat cat lotul nu e reziliat negru pe alb nu stii cat de mult poate dura. sunt de acord ca se pot ocupa de o noua licitatie intre timp ca pana la urma asta inseamna normalitatea, dar mai avem de asteptat

Tudor99


ovidiuionut


ciprebbe

Filmarea si pe canalul APi facuta de Arnold


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexV

Ce chestie, cererea a fost depusa la minister marti 6 Aprilie, autorizatia emisa miercuri 7 Aprilie. Horatiu, tot tu semnezi?
O zi. Pare un record al statului in a emite un act.

Mereu m-am intrebat cat de lung e circuitul birocratic pana sa se emita o AC. Gen cate hopuri au fost, si cate zile, in medie, de asteptat la fiecare.

Bachus01

Parca incepe sa revina la normalitate.

AC nu este pt tot tronsonul .

Daca imi aduc bine aminte , din lotul de 30 km , aproximativ jumatate avea expropierile facute iar PT + AC este fix pe aceasta portiune.
Diferenta parca sa expropiat anul acesta .

ddfab

^^^^ asteptam spectacolul cu foreze... 8 viaducte, 6 poduri, consolidari... :)

ciprebbe

Deja la primul viaduct, camera e in functiune :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lighthotspot


mateisn

Exproprieri sunt facute (partial) doar pe UAT Sanpaul si Garbau, zona pe care a iesit acum AC.
Exproprierile respective sunt facute din 2017 iar acum sunt in lucru portiuni din zonele lipsa de pe aceste UAT-uri

florin74


NGC

Nu e nimic nou, dar trec noua AC cu "denumirea originala".

07.04.2021: ""Autostrada Brașov - Târgu Mureș – Cluj - Oradea, Subsecțiunea 3A2: Nădășelu - Mihăiești (km 8+700 – km 25+500)" – Etapa I"

cristi5

Quote from: pasadia on April 04, 2021, 02:01:42 PM
Pentru UMB se poate orice - lucrari fara AC, proiecte fara alta supervizare decat cea a DRDP.

Consultant e inca Egis

RaduC

^^^ poate orientata putin mai jos, orizontul sa fie cam cu 2 degete mai sus pe ecranul tau?