Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 25 Guests are viewing this topic.

Cristi Deme

Quote from: ladposta on May 30, 2018, 01:25:22 PM
sper sa nu mi-o luati in nume de rau dar as dori o poza cu status-ul de la podul de la Gilau daca se poate.

Va multumesc.
24 grinzi sunt sus


Sent from my iPhone using Tapatalk

danutzu_1069


Dominik

Exact, 6 deschideri sunt complete, multmim pt update Cristi Deme  :popcorn:
You're in Steelers Country

ladposta


horatiu.cosma

^^^
Wow, duminică erau 12. Ați ridicat încă 12 în 3 zile? V-ați turat bine de tot, țineți-o tot așa  :gj:.


laszlo.robert

Înseamnă că au mai rămas 3 deschideri în partea spre Nadaselu , după care se vor muta înapoi spre Gilău.Oare vor fi gata toate culeile săptămâna viitoare ?

danutzu_1069

Culeeile sunt gata de multa vreme... Problema este cu cele 4 pile, din care sunt gata 2, si aproape gata celelalte doua...

laszlo.robert

Ai dreptate ,știu că culeele sunt gata ,vroiam să scriu ultimele pile in construcție.Si din cite știu trebuie să aștepte o perioadă după turnare pină ajung la rezistenta sa susțină grinzile.Era devreme la postarea anterioara:Singur in camion pe A 14 (Italia),dar cu gindul  la autostrăzile de acasă.

mastereve

^ sper ca esti parcat cand ne scrii :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ciprebbe

Sunt gata toate cele 4 pile, se odihnesc in asteptarea grinzilor. In ritmul acesta Deme va sta dupa TS cu ultimele grinzi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

GDPR

Chiria macaralelor nu e deloc ieftina, asa ca cine a stat la odihna de 1 Mai acum plateste din buzunar.

Ionut

^^ Deci sunt turnate TOATE cele 4 pile din canal? Asta e bine, nu ma asteptam.

ciprebbe

Daca e contract pe XX zile (transport, manipulat, ridicat grinzi) iar XX acopera si "statul" nu vor fi bani in plus. Gen incepem in 15 mai, terminam la 30 iunie.  Pana la 30 iunie pot fi sus toate grinzile.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

^^
Quote from: ciprebbe on May 31, 2018, 11:57:48 AM
Daca e contract pe XX zile (transport, manipulat, ridicat grinzi) iar XX acopera si "statul" nu vor fi bani in plus. Gen incepem in 15 mai, terminam la 30 iunie.  Pana la 30 iunie pot fi sus toate grinzile.

Quote from: Ionut on May 31, 2018, 11:56:24 AM
^^ Deci sunt turnate TOATE cele 4 pile din canal? Asta e bine, nu ma asteptam.
Cum sa nu te astepti? pai 28 august era termen de finalizare, chiar daca au ceva extensie de timp eu inca ii vad in intarziere. Pronosticul meu e octombrie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe