Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 29 Guests are viewing this topic.

voicul

Ce coloooana!!!!

Aia e zona care trebuie pozata/vazut daca are activitate.

Tavi

Ar trebui sa fie furnicar de excavatoare si basculante. Sa aiba loc unele de altele la limita.
Cel putin cate are UMB pe dealul liliecilor. A propos! UMB a venit la munca? :)

flashu74

#41792
Parcă au mai coborât cu săpătura.
Da. UMB este la lucru. Am vazut plin de camioane portocalii pe centura Deva si pe DN7 spre Simeria. Sincer aici am rămas surprins să văd camioane. Și erau destul de multe.

bbk

Se lucrează pe dn după sens înspre Ohaba cu trafic alternat. Nu am avut unde sa opresc. Se lucrează dar nu e furnicar. Am numărat vrea 7-8 utilaje fără sa numar basculantele. Săpau atât dealul înspre Deva (aici au ajuns sub nivelul sensului  cât și în stânga podului. În ultimele 3 zile fata de când am trecut pe acolo progresul e vizibil dar nu rupe gura târgului.  Se lucra și sub pasaj.

rocklee

camioane umb...spre simeria  ???...poate merg la  calan dupa zgura de furnal :) ...au mai luat de acolo  :)

flashu74

Am avut senzația că unul a ieșit de pe drumul spre balta Șăulești.

gruiarew

Spune-mi te rog unde se lucrează pe DN68A? Imediat după parcare?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee

acolo este  o balastiera privata ...si se extrage material sin gropi ''ecologice'' de pe marginea MURESULUI

bbk

#41798
Quote from: gruiarew on July 30, 2018, 07:45:24 PM
Spune-mi te rog unde se lucrează pe DN68A? Imediat după parcare?
Undeva intre sens și parcarea din deal. De dimineață era frezat pe acolo. Au frezat și la intrare în Cosava  pe sensul spre Lugoj intre parcare și intrarea în sat


flashu74

Cisterna de jos alimenta pe furtunul galben mașina de forat ancore.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74


flashu74


flashu74


flashu74

Au mai lucrat și la devierea DJ la Mintia. S-a mai asfaltat ce mai rămăsese pe partea din jos de Baraj.