[B] Pasajul subteran Eroii Revolutiei

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:13:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


voicul

Eu cred ca, doar din intamplare se va nimeri fix inainte de alegeri.

dr4qul4

eu nu prea inteleg ce fac acolo... Trec zilnic, unii se fac ca muncesc...dar progresul nu exista.
Daca partea de sus e imbinata cu suruburi, cea de jos (da, exista o a doua structura la 4-5 m inaltime fata de sol) este sudata. Si sudeaza zilnic de vreo 2 luni. Probabil noaptea taie cu flexu  :D
Mai este o structura metalica si peste statia de metrou. Pare ca acolo mai au de lucrat (mult si bine).
Pe partea cu cimitirul... au lasat un trotuar de nu cred ca poate trece un carucior. O sa fie o provocare pt glovisti sa rateze buza pasajului.
Traficul in zona este infernal. Fiecare se baga pe unde vrea. Nici vorba de benzi trasate pentru santier, care sa nu se termine in gard.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

lone_wolf32

Inca un update de la Baluta

Eroii Revoluției, aproape de finalizarea lucrărilor.
Am intrat pe ultima sută de metri ca să închidem acest proiect, gândit să transforme întreaga zonă într-un nod intermodal de transport, care să ofere acces facil către mijloacele de transport public suprateran și subteran.

Facebook | Daniel Baluta

bekxy

Acest proiect stupid lălăit ca să fie gata fix înainte de alegeri. Ce conincidenţă!

lone_wolf32

Am trecut azi pe acolo
Pe partea cu cimitirul tot carosabilul este eliberat
Pe partea cu blocurile este haosul de pe lume. Se lucra si pe stanga si pe dreapta ( in jurul gurilor de metrou existente ) asa ca cele doua fluxuri dinspre viilor si dinspre serban voda era fortate intr-un spatiu foarte mic.
Niste muncitori inca lucrau la minunatele plase

Telvanni

Am trecut si eu daunazi pe partea cu Bellu. Imi place cum arata intrarea in pasajul pietonal(e moderna) insa au dat-o in bara cu pozitionarea  :bash: . Asa cum ma temeam, abia ramane loc sa treci pe langa pentru ca e foarte aproape de gard.
Daca erau un pic mai destepti castigau aproape un metru din pozitionarea mai catre carosabil si adoptarea unui alt detaliu pentru peretele de sticla care are baza mult prea mare.














Alexander

20-30cm poate, 1m niciodata.
Poate vor sa mute gardul putin, oricum...in prezent este de toata jena. Nu inteleg cum de nu s-a ridicat problema inca din faza de proiectare sa fie implementata deja cu rezolvare.

Xed

Doamne, ce mizerie... :wtf:  :madwife:
Abia ai loc cu un carut de bebelus dar daca vine un adult in scaun cu rotile, cred ca cu siguranta nu incape pe acolo astfel incat sa ajunga la lift.

lone_wolf32

sa dea gardul ala de beton jos... mai castiga ceva

rhemaxo





Aici va fi cel mai dragut wc public din zona!

rt25

Asta intrebam si eu in octombrie cand era tot trotuarul inchis:
https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=33.msg429677#msg429677

La ce sa te astepti de la cea mai opaca administratie. Numai chestiuni dubioase au facut si le-au ascuns atat de bine pana cand nu ai mai avut ce sa faci asupra faptului implinit. Asa cum au stricat toti copacii de pe Sincai modificand si ras-modificand proiectul: i-au betonat, i-au eliberat, i-au lovit cu utilajele ca pana la urma sa faca strada fix la fel. Probabil se vor usca cat de curand la fel ca cei de pe BD. Tineretului, unde s-a intamplat la fel. E lumea "rea" in in sectorul 4 ca nu il lasa pe Baluta sa faca "bine"... dar acel "bine" nu stie nimeni care e...
Daca ar lasa sa dea lumea feedback poate chiar ai putea sa afirmi ca a facut si ceva.