Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

#1155
Quote from: laszlo.robert on December 11, 2014, 11:39:29 AM
In noul plan a-lui Junker,au fost acceptate
Au fost doar propuse de Ungaria. In acel plan Juncker au "acceptat" probabil tot ce le-au trimis tarile membre, dar inca nu a fost stabilit care proiect se va si face;)

ciprebbe

Am citit si eu ieri pe SSC-ul unguresc stirea, insa exact confuzia asta s-a creat si in mintea mea daca s-a acceptat sau doar s-a propus aceste proiecte si nu am mai postat-o.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=119755488&postcount=5089
elfogadott = admis , aprobat( in traducere), doar ca nu am inteles de catre cine.
Practic tot ce e acolo insiruit e cam necesar pt urmatorii ani.
Cu campionatul de fotbal avem o sansa sa vedem gata conexiunea si pe A3 , poate nu 2018 dar 2020 trebuie sa fie gata.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laszlo.robert

Au fost acceptate in sens de finantare dupa care decide NIF-ul(CNADNR-ul maghiar)ordinea de implementare.
Am uitat de M2 largirea la 2x2.
Ori cum national 4 din Hu,va ramine o alternativa viabila si dupa legatura M3-M35-M4,cu 60 km din M4+40km 2x2 cu limita 110km/h si 11 km half profile

patruroti

Salutare!

stie cineva daca la Sloveni e vigneta sau cat e taxa de autostrada?
e offtopic dar sper sa aflu un raspuns aici.

Multumesc!

NGC

Quote from: laszlo.robert on December 11, 2014, 11:39:29 AM
In noul plan a-lui Junker,au fost acceptate la cofinantare partea lipsa din M35+M4 intre Berettyoujfalu si granita Ro,cu perioada de constructie 2015-2018.
Quote from: laszlo.robert on December 11, 2014, 12:58:09 PM
Au fost acceptate in sens de finantare dupa care decide NIF-ul(CNADNR-ul maghiar)ordinea de implementare.

Daca aceste proiecte sunt doar in planul Juncker, atunci inca nu e nimic stabilit care din ele se vor face. Uitati-va la Polonia sau la noi cate proiecte sunt incluse.
http://ec.europa.eu/priorities/jobs-growth-investment/plan/index_en.htm#whatsnew
QuoteDecember 2014 / January 2015 [...] Project identification is accelerated at EU level
QuoteBy mid-2015 [...] A transparent pipeline of projects is in place at EU level, which will be developed over time

phb2

Quote from: patruroti on December 11, 2014, 01:13:41 PM
Salutare!

stie cineva daca la Sloveni e vigneta sau cat e taxa de autostrada?
e offtopic dar sper sa aflu un raspuns aici.

Multumesc!

http://www.slovenia.info/en/faq/Vignette-2014.htm?faq=202&lng=2&redirected=1
cu placere

CinX


pasadia

Facut, daca nu ma insel, cu finantare si firme din China.

AiudA10


adiarc

Pot semna mult mai ușor acorduri de colaborare cu , chinezii  , pt ca nefiind in UE , nu trebuie sa se supună regulilor acesteia
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Sper sa se monteze si ceva protectii la piloni, altfel e fix "o chinezarie".
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

dar unde mai exact e asta?

oricum ei au enorm de multe peste Sava. vreo 6 in cativa km.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

#1167
Una e pe Sava si alta e pe Dunare unde ai si trafic naval plus gheata iarna.
Cred ca e aici .
Uite si poze din santier aici, aici.  Parca e podul de la Arad si iarna nu e de gluma.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

aia cu Junkerul care apare peste tot este ceva de genul: lista pentru mos craciun. Adicatelea fiecare a avut ocazia sa treaca acolo tot ce pot ei face si pentru care au nevoie de bani.
Abia de acum incolo se face o selectie drastica si vom vedea daca mos craciun are si pentru noi o acadea:
http://economie.hotnews.ro/stiri-eurofonduri-18842451-video-cine-evalua-proiectele-62-miliarde-euro-inscrise-guvernul-romaniei-concursul-pentru-mecanismul-juncker-jyrki-katainen-greu-comisiei-europene-spune-evaluatorii-vor-oameni-din-sectorul-privat-care.htm

CinX

Quote from: ciprebbe on December 15, 2014, 08:42:58 PM
Una e pe Sava si alta e pe Dunare unde ai si trafic naval plus gheata iarna.
Cred ca e aici .
Uite si poze din santier aici, aici.  Parca e podul de la Arad si iarna nu e de gluma.

Ala e podul :)
Face parte din ocolitoarea SMT


Aici o aeriana cu Belgradul