Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

davyl

user201, unde se situeaza lotul asta pe harta lui mitsu de mai sus?

Totusi vad ca abia lucreaza la pile, nu cred ca este gata in iunie 2013.

panda80

Este lotul acela cu rosu de pe harta lui mitsu.

davyl

Multuemesc panda80.

Deci este lotul care se termina dupa Dupnitsa.

Nu vad grinzi, decat pilele... deci dupa mine nu cred ca vor deschide in iunie 2013.

Sau poate mai au doar zona aia si se concentreaza doar acolo, si-atunci sunt sanse...

mitsu

Quote from: davyl on March 21, 2013, 05:19:43 PM
Multuemesc panda80.

Deci este lotul care se termina dupa Dupnitsa.

Nu vad grinzi, decat pilele... deci dupa mine nu cred ca vor deschide in iunie 2013.

Sau poate mai au doar zona aia si se concentreaza doar acolo, si-atunci sunt sanse...

Pe aici pare mai avansata: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=101378336&postcount=4269

Cine stie bulgara (Google translate e varza din bg in ro) poate ne spune daca se spune pe forumul lor de ceva intarzieri anuntate.

Acum se sa zic, la fel si bulgarii, probabil, asteapta finalizarea in aprilie a autostrazilor acum in lucru la noi :D

cezar-mario2012

Conform constructorului acest tronson lot1 Struma, va fi deschis traficului la 1 iunie cu doua luni in avans. La viaduct este mai mult de lucru, in rest lucrarile sunt avansate, sunt si portiuni asfaltate.

mitsu

Multumim de vestile bune mai ales ptr cei care vor merge in Grecia vara asta! Daca ar termina si grecii bucata aia dinainte si dupa Serres, ar fi un lucru mare!


user201

@davyl
Nici eu nu știu bulgara, dar urmăresc pozele puse pe forum și în general se pare că stau destul de bine și au ritm de lucrări cu mult peste ce văd anul acesta pe la noi, deci și cu o lună întârziere la deschidere, adică 1 Iulie și tot ar fi ok. Sunt și sectoare pe acolo care sunt destul de avansate după cum se vede în anumite poze. Au avut ceva alunecări de teren și au rezolvat cu un pod peste alunecări, pod ce a fost construit destul de repede, deci eu zic să fim optimiști, dar garanții 100% nu există(vezi alpine la Arad-Pecica).

Ionut

Chinezii construiesc AUTOSTRĂZI la 100 de km de România. Pe banii lor!

Mai precis, este vorba despre centura în regim de autostradă a Belgradului, capitala Serbiei pe care compania China Machinery Engineering Corp o va construi în cadrul unui parteneriat public privat ce vizează dezvoltarea infrastructurii.

sursa: Capital

iuli

Serbia deja e pământ chinezesc după câte investiţii s-au băgat acolo.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


neaguionutu


Noi poze de pe  [A2] Hemus , portiunea Yana - Centura Sofia de pe SCC  aiciaiciaici, aiciaici , aici  si aici

Portiunea in constructie asigura legatura de la capatul actual al Autostrazii A2 Hemus ( Yana ) la centura Sofia (capatul autostrazii se va intersecta cu centura Sofia in dreptul magazinului JUMBO)






mitsu

Mi se pare mie sau vor fi 3 benzi pe sens?

Si inca o data mi se confirma ca in toate tarile se construiesc autostrazi cu spatiu verde median, numai la noi NU exista niciun tronson asa. N-am inteles niciodata de ce...

lautaxi

Autostrada Trakia de la vest la est ( Sofia-Burgas) cand e gata ?
Da Sofia- Varna ?

ciprebbe

#299
Ungaria, Croatia, Slovenia au intrat sub cod portocaliu de ninsoare.
In Austria a nins azi noapte 30 cm.
Grija mare care mai umblati pe afara.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe