Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 24 Guests are viewing this topic.

zuma80

Se cunoaste zona/"punctul" de trecere de la 4 benzi la 2 benzi (aka Iernut) pentru iesire de la Holdea?
Am tot urmarit pe filmari (drona) si poze de la fata locului dar nu vad santul/rigola centrala intrerupta sau ceva care sa-mi arate un indiciu!
Pentru A6!


gruiarew

Dobra și Făget, cele două metropole la care oricine se dă jos de pe autostradă în nodul temporar-permanet trebuie să ajungă.
/sarcasm_off

N-ar pune semne d-alea provizorii cu orașe mai mari nici să-i pici. Duminică am ieșit cu bicicleta, m-am dus până la Făget. M-au oprit nu mai mult de 3 mașini în 20 minute cât fac eu din Făget până la nodul Margina să mă întrebe cum ajung la Deva. Toți străini. Pe tablele de pe autostradă le dă București / Deva tăiat apoi Margina / Ilia. Când ieși în national nu mai e niciunde Deva, doar Ilia. Și oamenii o iau spre Făget... Îți dai seam ce fain e când ieși de pe A1 la Holdea și vrei să mergi la Timișoara sau Arad sau să pleci dincolo să-ți dea Făget, Dobra. Genial!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Sa zicem "saru'mana" ca n-au trecut Cosevita si Ohaba...

In stilul asta azi-maine vom vedea indicatoare "nea Costica la stanga, tanti Marioara in fata, nea Fane la dreapta, ..." :((
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

elphax

sunt chiar incompetenti. oriunde in lume se trec orase mari si / sau localitatea unde este vama
evindent ar trebui sa treaca Nadlac ,  Lugoj, poate Timisoara iar pe cealalta Deva si poate Sibiu

zuma80

Este corect trecut.
Primul se trece orasul cel mai apropiat, iar la Holdea se intra pe E673, care la stanga merge la Lugoj. Este necesar sa apara si Deva pentru dreapta.
Sunt de acord ca panoul trebuia sa fie mai mare sa indice si A1 inclusiv A6, dar cand spui CNAIR sau DRDP ... la ce sa te astepti. Asta e nivelul lor, meschin, local, puctual nicidecum de anvergura de ansamblu, etc.
Cand o sa vedem la noi semafoare incorporate sau adiacente unor panouri pe care gasesti nu una, cinci localitati si drumurile pe care sa mergi...
Pentru A6!

gruiarew

În curtea oricărei regionale DRDP sau cum i-o zice ar trebui să fie semnele alea galbene de deviere temporară. Unul cu Deva la Margina, iar la Holdea unul cu Deva și unul cu Timișoara. Trei prăpădite de table ar face viața tuturor mai ușoară.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mircea

@Zuma, culmea e că primul oraș la stânga e Făget, nu Lugoj, iar Dobra nu prea e oraș, din ce știu eu. Așa că nu prea e corectă tabla.

zuma80

Mircea ordinea sau insiruirea nu este de jos in sus?
Adica jos cele mai apropiate apoi cu cat urci cu privirea citind numele sunt urmatoarele localitati.
Asa apar pe panorile de pe autostrazi pozitionate peste gabaritele vehiculelor.
Pentru A6!

simotm

Intrebarea este daca se poate trimite o solicitare oficiala din partea API pt a pune indicatoare suplimentare, daca va fi cazul, binenteles, dupa deschidere oficiala ? Poate pana atunci ii anunta cineva si o rezolva...

Quest

Breteaua de la Holdea, ieri. Din partea unei Surse Secrete.

Common sense will get you far !

whitedove

interesant!! cu ce oare este facuta poza???  :o

kitsune

Cu un telemetru profesional, cu GPS. BRG e "Bearing" adică relevment
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

whitedove


luc

Filmare de azi. Mulțumim AlinC!

https://ziarulunirea.ro/video-drona-pe-autostrada-a1-lugoj-deva-lotul-4-in-dealul-liliecilor-firma-romaneasca-umb-a-atacat-al-doilea-sens-de-mers-536477/

"Pe Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 4, "chinezii" de la UMB, după ce au asfaltat un sens de mers, au pus deja balast stabilizat pe circa jumătate din cel de-al doilea sens..."