Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vancouver

Quote from: ovideatza on October 29, 2014, 07:11:55 PM
Aceleasi informatii, si aici si dincolo, le repostez, poate s-a omis:

- intre DN2A -> Viziru (DJ213+DJ212) = ALBASTRU, complet marcat, complet asfaltat. S-a terminat lucrarea, inclusiv podete, santuri, marcaj si pe laterale, stalpi pt semnalizare rutiera, etc.
- DN3B pe relatia DN2A-> Tandarei nu este in nici un caz ca pe harta tot verde, este cel mult GALBEN.
- DN25 Hanu Conachi - Tecuci = VERDE  trebuie trecut pe harta. O bucata mare este reasfaltata complet, marcata inclusiv pe laterale, etc. Nu este in nici un caz de galben cum apare acum pe harta.

Am efectuat modificarile.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Raducu Popa

#301
Salut. Bucata cu rosu dintre Bicaz si Lacul Rosu este acum de verde (lucrari astfaltare terminate) si bucata (cea cu galben) dintre Joseni si Praid este tot de verde (s-a reasfaltat o buna portiune din pasul Praid). Ms

mecatron

DN1 între Turda şi Unirea (AB) ar fi bine să fie degradat la verde între limita jud Alba şi Unirea- plin de petece puse în adins ca să se ştie că e petecit. Notă: Drumul a fost refăcut acu 2 ani, anul trecut pe sensul de mers spre Unirea pe acastă porţiune de drum au fost 16 cratere, numărul petecelor aplicate acum este mult mai mare.

phb2

@vancouver

Quand je zoome sur le haut de la carte, je ne dispose pas de la barre de défilement horizontale de bas de page pour aller de gauche à droite et vice versa ;
il faut descendre en bas de carte pour pouvoir l'utiliser.
Merci de modifier la programmation pour pouvoir disposer en permanence de la barre de défilement horizontale sans devoir recourir à cette manipulation.

Zimox

Update DN2D tronsonul Focsani -Ojdula : am aflat dintr.o sursa secreta si sigura ca UMB a prelungit cazarea muncitorilor cu (atentie) 1an si jumatate undeva in zona lepsa, oare or fi primit asigurari cu privire la continuarea lucrariilor ?
!

vancouver

Quote from: phb2 on November 06, 2014, 02:29:40 PM
@vancouver

Quand je zoome sur le haut de la carte, je ne dispose pas de la barre de défilement horizontale de bas de page pour aller de gauche à droite et vice versa ;
il faut descendre en bas de carte pour pouvoir l'utiliser.
Merci de modifier la programmation pour pouvoir disposer en permanence de la barre de défilement horizontale sans devoir recourir à cette manipulation.

Nu este o problema a hartii, ci a modului in care acest forum afiseaza pozele in format mare. Asadar eu nu pot modifica.

Iti propun sa deschizi harta intr-o fereastra separata. Click drepata pe harta, copiere adresa poza, inserare in alta fereastra (sau tab). In acest caz vezi toate barele de derulare.
Alta varianta: daca mouse-ul tau are rotita pe mijloc, click pe rotita. Apare un scroll pe ecran si prin miscarea mouse-ului poti muta privirea. Inca un click pe rotita si functia dispare.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

phb2


BIGRED1984

Salut
Stiu ca de obicei nu se pun DJ , dar le propun pe urmatoarele pentru ca fac legatura intre DN6 si DN5 - (plus ca harta permite, e destul de liber pe acolo)
DN6 se aglomereaza destul de des cu ocazia sarbatorilor (Craciun , Paste), partea spre Bucuresti - si eu mai fac dreapta si ies intre Giurgiu si Bucuresti si vin pe acolo, este mai liber.

DJ411 - Clejani (DN51)- Stalpu (DN6) - Calugareni (DN5) - Comana - Gradistea (DN5A) - si mai departe  -->  pe zona Stalpu - Calugareni pe unde (mai) merg eu, soseaua e buna, verde 90% mai putin pe zona Singureni unde este inca in reparatii si mai sunt pietre, nu este asfalt pe scurta bucata, dar cred ca se rezolva si zona aceea, se lucra la ea in primavara, cred ca pe niste fonduri europene.

DJ412A -(e mai lung, bucata de interes) Mihailesti (DN6) - Adunatii Copaceni (DN5 - DN5A) - drum bun, verde; destul de linistit si liber, merge de parcurs si cu bicicleta

(DJ603 - Naipu - Uzunu, e praf deci cu rosu, sa nu piarda careva timpul pe acolo si sa-si strice masina.)

vancouver

Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

spy_flo

Nu merită update pentru atât dar pe DN7 e albastru până la intrarea în Boița

ashbird

ma gandeam la o adaugire la harta.. marcarea drumurilor/locurilor periculoase (puncte negre si nu numai)
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

paul.cheteles

#311
Salut, as dori sa propun adaugarea unui drum pe harta. E vorba de drumul judetean 142C care leaga Coroisanmartin de Dumbraveni (harta). Eu am aflat de el acu 2 ani de la un prieten, e foarte util ca "scurtatura" intre Tg-Mures - Medias, Sovata - Medias. Argumentele pro sunt ca are o stare foarte buna (mai bun decat Iernut - Tarneveni - Medias), e foarte rar circulat si trece doar prin 3 sate, deci se poate circula destul de rapid pe el. Plus, privelistea e superba  ;)

Drumul e verde pe portiunea Coroisanmartin - intrarea in Dumbraveni (ieri am fost pe acolo) (harta). In Dumbraveni e destul de rau drumul (galben) cu portiuni de piatra cubica, dar e doar o bucata mica de vreo 1-2 km.

Drum bun!

Tavi

Nu pui si niste poze pe sectiunea de drumuri de vacanta?  ;)

realfanady

Salut! DN19B din Suplacu de Barcau pana la limita judetului Bihor/Salaj este rosu categoric. Iar DJ191 Marghita - Tasnad este in reabilitare de vreo 2 luni, deci, eventual se poate marca galben albastru alternativ.

horatiu.cosma

Suplacu de Barcau e la limita dintre cele doi judete, poate vroiai sa zici Suplacu-Nusfalau, sau Suplacu-Marghita. Dupa galben, urmeaza verde in ordinea crescatoare a calitatii :)