Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

horyatm

DJ684 Coșava - Tomești, jud. Timiș a fost reabilitat recent și se poate trece cu albastru.

DC11 tot în aceeași zonă văd că e intermitent. Se poate trece verde plin până la ieșire din Fărășești.

Bucata roșie de la Luncanii de jos, Drum Agricol Oboare, a fost asfaltată. se poate trece albastru.

Florin Cojocaru

DN 29A Suceava-Vârfu Câmpului s-a asfaltat. Până la intrarea în județul Botoșani, la intersecția cu DN 29C. Albastru.

Sorinus

Aveti idee, DJ-ul Fulga-Mizil a fost terminat? Asta vara era asfaltat complet, dar nemarcat si lucrau pe langa, cred ca la santuri.

viorel.rusu

#2853
@Florin Cojocaru
Imi poti spune te rog si cum este de la Varfu Campului pana la Dorohoi?
Am fost acum cativa ani buni SV - Dorohoi si era rau tare, de atunci am preferat sa ocolesc prin Siret.

dumbravaandrei

e mai suportabil decat era inainte Zvoristea - Adancata - Suceava. Mai sunt denivelari, mai sunt petice, jos pe la Horlaceni mai sunt 2-3 gropi. Daca s-a asfaltat pana la Vf Campului, nu mai merita ocolul pe relatia Suceava-Dorohoi, nici prin Siret, nici prin Bucecea->Leorda.

memmorex

#2855
Quote from: Sorinus on November 11, 2022, 10:43:26 AMAveti idee, DJ-ul Fulga-Mizil a fost terminat? Asta vara era asfaltat complet, dar nemarcat si lucrau pe langa, cred ca la santuri.

Acum o luna inca lucrau la santuri si nu era marcat.

Aditie: dj203g e in stare buna spre excelenta, traseu foarte frumos pentru motocicleta in special

nasty

DN28B Tg Frumos-Botoșani
Vești proaste: " Deși lucrarea nu a fost finalizată, pe mai multe porțiuni din DN 28B au apărut probleme serioase.
,,Stratul de asfalt a început să prezinte deficiente în unele zone. Mai exact, stratul de asfalt proaspăt "pus în operă" prezintă degradări majore – fisuri transversale şi longitudinale şi cedări de terasament. Circulația se desfășoară cu dificultate, din cauza acestor probleme, iar nervii participanţilor la trafic sunt întinşi la maximum", se arată într-un comunicat al sindicaliștilor din CNAIR, făcut public în data de 17 noiembrie."
Sursa cu cauza: https://atacul.ro/2022/11/27/podul-de-la-girov-reparat-de-aqua-parc/

Leo-Ph

DJ 104A de la Sambata de Sus pana la Șinca Veche Albastru..azi am circulat pe el

ddfab

DN 1 intre Alba Iulia si Aiud, este albastru de acuma. S-a terminat refacerea stratului de uzura si marcajele. Se simte foarte bine la rulare.















hvm

Quote from: rizelgeorgel on September 27, 2022, 11:24:55 PMBuna ziua! S-ar mai putea actualiza harta de pe prima pagina, va rog?

Nu cred. Era actualizata de @vancouver doar ca a disparut de pe forum de prin iunie. Cred ca doar varianta din OSM va fi la zi de acumm.

Stie cineva ce s-a intamplat cu vancouver?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

georgepopoiu

#2860
Drumul Județean 108A, intre Bogdana (Salaj) - Huta - Vanatori limită județul Cluj, portiunea cu rosu a fost reabilitata complet ar trebui modificata in albastru!

Sorinus

Aveti idee DN65C Craiova-Maciuca ce stare e? Pe google maps pare ok, dar alea-s poze de asta vara.

dr4qul4

Nu am mai fost pe acolo de 8 ani (mergeam des in inainte), dar drumurile din zona aia sunt din placi de ciment.
Au tot asfaltat ei peste, sau au pus smoala la imbinari, dar de obicei nu dureaza prea mult pana apar pragurile.
Probabil este de galben, asa ca mergi cu grija. Mai ales ca asfaltul este foarte murdar de obicei.
Fara o modernizare completa, nu prea vad cum ar putea vreodata sa fie mai mult decat "circulabil".
Maciuca-Dragasani era si mai prost, asadar nu prea se merita ocolul.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Sorinus

DN65C Craiova-Maciuca e cum ai zis, nu prea confortabil dar bun, fara gropi si marcaj vizibil. Murdar doar in sate. Galben curat, chiar verde daca marcajele ar fi mai bune.

DN 67B Maciuca-Dragasani este usor mai prost, dar tot ok. E mai cu serpentine, dar zonele in curba au fost asfaltate si sunt mai bune ca restul. Galben

DN64 Dragasani -> Intersectia cu DN65 e de albastru, doar ca pe alocuri e murdar de la cei ce vin de pe camp (problema de fapt prezenta in toata Romania in perioada asta).

Sorinus

DJ602 Joita-> Sabareni (judetul Giurgiu) e intr-o stare f proasta, gropi mari si adanci, unde a cedat structura drumului. Genul de gropi din care iesi pe trailer. Rosu, pt ca in general, se pot ocoli, gropile nu sunt peste tot si unde nu a cedat structura, nu sunt gropi deloc.