News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avlucian

Un fapt divers:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205708611408827&set=p.10205708611408827&type=1&theater

Omul chiar sfinteste locul, asa ar trebui sa fie intetinute toate parcarile

alecu26

si nu e problema daca pe RCA e in ceva chenar?

la notele de subsol gasesc doar referinta de la Serbia (pentru Kosovo) si Cipru (pentru zona turca din nord est).
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cmd

#4067
Se poate - de fapt la intrare in Macedonia la vama itit verifica si asigurarea si daca nu ai pentru MK te trimite la o ghereta alaturata sa ti-o faci. Insa e destul de scumpa- cea din vama.
Asigurarea ta E VALABILA si in MK daca e in chenar si nu e barata (taiata diagonal).
Daca nu e valabila si e taiata - mergi la orice asigurator auto din Romania si iti va face si pentru MK si Serbia daca nu ai.
Eu cand mi-am facut m-a costat 20 ron pentru 1 luna parca...

florin74

Nu este nici o problema daca este trecuta in chenar.

Verifica la brokerul de asigurari, pentru linistea ta. Acum cam toate au si MK inclusa, parca EUROINS si CARPATICA (in general alea super ieftine) nu aveau la un moment dat.
In cazul in care nu o ai , mai bine faci o extindere din tara (pe 2 saptamani) ca sa nu ai surprize neplacute. In vama daca ti-o faci te costa cat una pe un an de zile.

erw78ar

#4069
^^ Atentie la vama Macedoniana acum doi ani a costat cartea verde pe doua saptamini 250eur!!! Sau 20 euro la  buzunar!

sebba

ha????? 250 eur??? ii dau dracu si-mi iau altii in cazul asta!!!! si cica-s ai nostrii pusi pe japca! :D
pai ori las bulgaroaica acasa si plec cu alta masina care sa aibe deja MK-ul inclus ori merg pe Bulgaria....
dar banii mei de bere si tutun nu-i dau doar ca sa trec pe acolo... brrrrrrrrrrrr............
Sailing away! S/Y Haimana

hentz


savagedanyro

In timp ce noi inca ne complacem in structuri simpliste si "gri" lumea din jurul nostru evolueaza permanent !

http://www.wowtravel.me/11-cool-bridges-from-around-the-world/
TIMISOARA 2021 !

sebba

^macar daca le-am face si pe alea "gri"... :(

si apropos de poduri... m-a uimit Olanda cu stilul lor de a face poduri "miscatoare" in loc sa faca niste poduri mai inalte ca sa permita trecerea pe sub ele a ambarcatiunilor
cred ca iesirea din monotonie ar fi singura explicatie ca sa faci un pod d-asta in locul unuia clasic dar mai inalt (bine, acolo unde permite si relieful, zona etc)

nu mai retin unde e in Olanda o magaoaie de pod (pe o autostrada undeva) ce ridica efectiv toata autostrada ca sa treaca cate un vapor
stie cineva mai exact pe unde e podul ala?
Sailing away! S/Y Haimana

cricric

E cineva pe aici  motociclist (in Romania)?


igorashu

#4076
^^
Cred că suntem mai mulți :) Ce anume vrei să știi?

horatiu.cosma

Apropo de motocicleta, eu mi-am propus cand am facut scoala de soferi sa nu dau si pentru motocicleta. Astept sa trec de 25, ca sa imi vina mintea la cap si sa nu fac vreo prostie :).

igorashu

Prostii oricum vei face în primii 10.000 km. Depinde de tine (și de anturaj) cât de mari.

horatiu.cosma

Mare parte din motociclistii accidentati la noi sunt pana in 24.