Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Ciprianul

Zicea acel paznic ca au inceput deja sa vina in teren sa inspecteze ce sa facut...ce e de facut.....locurile sa vada cu ce au de a face.
Ramane sa asteptam
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

dan_c



horatiu.cosma

Cred ca e o iluzie optica, nu am vazut nimic acum doua saptamani acolo. Plus ca inaltimea "gaurilor" pare foarte mica si nu par sa aiba aceeasi dimensiune.

adiarc

Par a fii pilonii unui viaduct
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Zimox

Quote from: horatiu.cosma on July 15, 2015, 03:15:07 PM
Cred ca e o iluzie optica, nu am vazut nimic acum doua saptamani acolo. Plus ca inaltimea "gaurilor" pare foarte mica si nu par sa aiba aceeasi dimensiune.
N-ar fi rau un ''Ecoduct''
!

alecu26

Pare o supratraversare.  Temporara. Ca definitiva nu cred ca accepta cnadnr așa ceva. Pentru ecoduct e mult prea scurt și nu are gabarit.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

NGC

#6847
A fost lansata astazi licitatia "Proiectare si executie Autostrada Bucuresti - Brasov, Tronson Comarnic-Brasov, Lot 1: sector Comarnic - Predeal, km 111+300 - km 115+300; Lot 2: sector Predeal - Cristian, km 162+300 - km 168+600 si Drum de Legatura".

Lot 1: 166.855.909,00 RON fara TVA, plus lucrari noi maxim 20%
Lot 2: 149.837.204,00 RON fara TVA, plus lucrari noi maxim 20%

QuoteDeschidere oferte: 02.09.2015
QuoteDurata contractului este 72 luni din care 24 luni perioada de proiectare si executie si 48 luni perioada de garantie a lucrarilor.

Proiectul ilustrativ este cel facut de SEARCH CORPORATION in 2006.


















iuli

Wow.... super veste!

OK, stiu care e primul lot, adica centura Comarnic. Dar care e al doilea? Ca incerc sa ma orientez pe harta si nu ma prind :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Interesant, o surpriza, chiar si pentru noi. Sunt curios de unde se va finanta.

NGC

#6850
^^^
QuoteTip de finantare:  Cofinantare

stangabriel

#6851
Lotul doi ar fi capatul spre Brasov, plus drumul de legatura pana la DN. Ma asteptam sa fie in ordine loturile. Poate le numeroteaza in ordinea de scoatere la licitatie.

Dupa  distante, ies  57,3 km de autostrada.

Daca e conform hartii, e varianta fara tunele?

iuli

Pai da, m-am gandit ca e partea spre Brasov spre Cristian, dar nu stiam daca o ia spre Predeal sau nu. In ce directie din Cristian?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

silviu321

"Proiectare si executie Autostrada Bucuresti - Brasov, Tronson Comarnic-Brasov, Lot 1: sector Comarnic - Predeal, km 111+300 - km 115+300; Lot 2: sector Predeal - Cristian, km 162+300 - km 168+600 si Drum de Legatura".

par a fi doar 10.3 km autostrada +drum legatura

stangabriel

Orice varianta  de pana acum merge pe  langa dn 73A , Cristian-Predeal Sud