Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 34 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

#33945
Am vazut astazi forfotă  la Luna, pe zona de imbinare a celor două loturi (lotul vechi si cel nou) și la podul peste Arieș.

PS: Vineri am mers spre Simeria si la podul peste DN, chiar la inceputul porțiunii Strabag se vopsea podul cu alb. Mi-au cazut niște picuri mari de vopsea pe masina de i-am îndepărtat doar cu dilunt: barbriz, capotă, aripă spate :ohno:

mike_us

Sunt încă șanse pentru o deschidere pina de Crăciun?

gicu

Intenția constructorului este să deschidă în 15 decembrie. Sunt în grafic.

dragos76

E destul de cald ca să tragă marcajele? Sau deocamdată le pot pune "în galben" și la primăvară să le facă în varianta finală, cu rezonatoare etc.

gicu

Cele aplicate la cald au nevoie de +10°C temperatură.
Sunt și aplicate la rece care merg până la +5°C.

Nu știu aici de care au pus, parcă știam că la noi doar la cald se fac.


ncb

@raulbogdan23, il avem pregatit deja. Asteptam filmarea!  :D

raulbogdan23

Obiectiv: Autostrada A3 Chețani - Câmpia Turzii | lotul filmat complet
Data filmare: 04.12.2023
Constructor: STRABAG & GEIGER



Enjoy!

dr4qul4

La Aries, este in regula ca terasamentul sa stea in apa? Pare ca acolo inca mai au de amenajat albia (piatra aia sparta pare ca pentru asta este), dar i-a prins viitura.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

FakeML

Oare sa fie gata anul asta?
Astia chiar termina inainte de termen.
Bravo lor. Acum sper ca si calitatea lucrarilor sa fie una buna.

dargauda

   

Powered by API/PUM imgur uploader[/img]

Normalitate in sfarsit  :) Multumim Constructor: STRABAG & GEIGER

La ultima inaugurare deasupra A3(nod) lipsese (grilaj)asa ceva,care este foarte folositor,poate salva vieti omenesti. :)

danvoicu

Logic ca nu e normal. Dar una din cauze e ca au obturat albia cu provizoriu tehnologic.

GIV

#33957
Quote from: horatiu.cosma on November 29, 2023, 08:18:42 AMA contestat și Nurol la CAB pe Suplacu - Chiribiș.
care era legea aia care obliga semnarea contractului? :troll:  oare scrio stie de ea? :troll:

georgec

Bravo Strabag!Bravo Geiger! Au lucrat intr-un ritm sustinut, au alocat resurse umane si tehnologice atunci cand a trebuit. Acum Beneficiarul ar trebui sa vada beneficiile si sa ii ajute legal sa castige si alte tronsoane.

Selegean Radu

Luni cei de la Umb ridicau tablierul metalic la un viaductin zona Sancraiul Almasului.