Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 25 Guests are viewing this topic.

sursasecreta

^^ Ca sa mai lamurim din probleme.

Update de azi, A1 Nadlac-Pecica. Sursa o vedeti si voi. Sau nu o vedeti.

Primele utilaje de pe lotul 2 (Pecica-Arad).




De pe traseu.










Pozele care urmeaza sunt din zona Nadlac. In rest avem strat de uzura si parapete peste tot.
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

sursasecreta

Pasaj nod Nadlac. Ploua torential.


Pasaj DJ Peregu Mare-DN7.


Pasaj drum agricol.




Pasaj DJ Pecica-Peregul Mic.


Cam atat. :cheers:
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

stangabriel

Multumim. Au progresat mult. Ceva stiri despre drumul de legatura ?

Ionut

E in chinurile facerii drumul de legatura... din ce-am inteles eu cam problematic sa fie gata pana la final de an. Depinde si de vreme si de vointa.
Tineti pumnii stransi, ca la examen.

adiarc

multumim de poze
legat de drumul de legatura...sau relocat toate utilitatiile ca sa se poate lucra din plin ?altfel nici o sansa...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

jalemare

''Va informam ca in Anuntul de participare nr. 151207, publicat in SEAP in data de
31.05.2014, prin care a fost initiata procedura de licitatie deschisa pentru atribuirea contractului
,,Revizuire/ Actualizare Studiu de fezabilitate pentru Autostrada Sibiu-Pitesti", avand
termenul limita pentru depunerea ofertelor (conform Anuntului de participare nr. 151207,
publicat in SEAP in data de 31.05.2014), 23.07.2014 ora 12:00, s-au facut urmatoarele corecturi
in anuntul original:
1. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct. IV.3.3) ,,Termenul limita pentru depunerea
cererilor de documente sau pentru acces la documente: 23.07.2014 ora 11:59", se modifica
astfel:
,,Termenul limita pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente:
04.11.2014 ora 15:59";
2. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct.IV.3.4) ,,Termen limita pentru primirea ofertelor sau
a cererilor de participare: 23.07.2014 ora 12:00", se modifica astfel:
,,Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare: 04.11.2014 ora 16:00";
3. La SECTIUNEA IV: PROCEDURA, pct.IV.3.8 ,,Conditii de deschidere a ofertelor. Data:
23.07.2014 ora 14:00", se modifica astfel:
,,Conditii de deschidere a ofertelor. Data: 05.11.2014 ora 15:00".
urmatoarea amanare va fi pentru 25.12  :lol:

adiarc

3,5 luni amanare...incredibil....  :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

am si eu  o intrebare ....se lucreaza cumva si pe sectorul arad pecica ??... acesta nu e cumva pasajul de peste dn7 in zona pecica ..  :)


TibiV

O sa aflam ce si cum maine, pentru ca biroul de presa al  Guvernului a anuntat programul de maine al Primului Ministru:


"....
- ora 14.45 PM se va afla pe Autostr. Nadlac-Aras (pct. intalnire presa capat pod Pecica spre Turnu", jud. Arad)"
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bogdymol

#18234
Quote from: rocklee on October 16, 2014, 08:53:48 PM
am si eu  o intrebare ....se lucreaza cumva si pe sectorul arad pecica ??... acesta nu e cumva pasajul de peste dn7 in zona pecica ..  :)
Pasajul ala e peste DN7, la iesirea din Arad spre Pecica. Puteti sa il vedeti si pe Google Maps. Podul face parte din lotul 2 (ex Alpine).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

TibiV

Exact pe asta se duce maine Ponta sa-l vada...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

multumesc bogdymol pentru precizari :) .....se pare ca faceau ceva pe pasaj sus.....se pregatesc de vizita ?
multumesc de imagini sursasecreta :) :)

Grogo

#18237
Multumim pentru imagini Sursei Secrete, sunt progrese vizibile, speram sa se deschida aceste doua loturi, la sfarsit de an.Ne rugam la Dumnezeu, ca timpul sa tina cu constructorii.
Nu zice niciodata: nu se poate, ci incepe intotdeauna cu: sa vedem.

sursasecreta

Ca sa fie clar pentru toata lumea.

Se lucreaza SI PE LOTUL 2, Pecica-Arad, lotul ex-Alpine. Se lucreaza inca de la update-ul anterior, poate nu am specificat extrem de clar acest lucru. Probabil ca se doreste sa se deschida lotul macar pana in zona nodului (ca sa poata fi folosit Nadlac-Pecica, lotul 1). Oricum, problemele pe lotul 2 (ex-Alpine) sunt doar in zona nodului.

Adica aici, in aceasta zona, unde este pasajul peste CF din apropierea nodului.




Drumul de legatura Nadlac-A1. Mda.








:cheers:
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

isantem

Quote from: sursasecreta on October 17, 2014, 08:02:28 AM

Drumul de legatura Nadlac-A1. Mda.



Mai lipseste marcajul doar :p..... unguri, unguri, unguri  :lol: :lol:

Constructorul lucreaza bine dar este inca mult de lucru.  Pasaje peste autostrada care au doar structura de beton, fara rampe, drumul de legatura la 30%, etc. Si in nici 2 saptamani se anunte temperaturi in Banat de minus 5 + zapada.

Hai sa terminam tot ca lumea pana in vara anului viitor lot2 +1 si cladire pentru vama ca sa deschidem civilizat si sa nu repetam Timisoara - Arad.
Sau putem sa inauguram peste o luna lot 1 cu bucatica de lot 2 cu echipaj de politie 24h la nod Pecica sa interzica accesul tirurilor si cu semn pentru autoturisme obligatoriu pe autostrada si cu drum de legatura DJ ca pe drumul de legatura nu va fi mai mult decat ballast. Daca nu obligam autoturismele sa intre pe autostrada nu vad pentru cine ar face sens sa intre pe autostrada? Iar agricultori daca au de insamantat la primavara sa treaca autostrada pe la Pecica sau Mako ca pasajele peste autostrada nu au cum sa fie gata inainte de iarna.