Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

8 Members and 16 Guests are viewing this topic.

TibiV

Apropos de "profesionalism"...
Nu vi se pare ceva in neregula cu sagetile de pe indicatoare?!...  O:-)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Morosanu

Politica distruge tot ce atinge.

paulmare

TibiV deloc :)
Daca o iei cu gonflabila la vale pe cricovul sarat (daca e destul apa), ajungi la Albesti-Paleologu :)

yetiman

#5778
 :lol: Nu neaparat....
(o fi fost irlandez ...)

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Morosanu

Da, dar astea sunt dedesubt (ceea ce e ok) nu in lateral.
Politica distruge tot ce atinge.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

alexV

E o metoda de semnalizare des intalnita in Vest. Fiecarei benzi ii corespunde o sageata exact deasupra benzii. Soferul identifica doar sageata strict deasupra capului sau, si stie ca pe acea banda continua sau iese. Inteleg ca e chiar eficient.

ciprebbe

Daca e pusa jos e corect , nu in lateral cum e pe animatie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

elphax

hai nu va luati dupa niste greseli din film, eu am vazut la un moment dat si un suv care trece printr-un autobuz care a oprit brusc !  este orientativ :)

TibiV

Animatia de trafic (SUV vs BUS) este orientativa... Caci traficul este doar "de decor" - adica "orientativ".

Dar animatia care priveste "proiectul in sine" nu ar trebui sa contina astfel de greseli...

De la "4 benzi ingustate la 2 benzi" pe doar 100-150 de metri, la pile puse anapoda in apa,si pana la sagetile de pe panouri care spun ca, de fapt, ar trebui sa intorci si sa circuli "englezeste"...

Nu stiu cum o fi in Irlanda, dar in Romania normativul spune ca "inainte" este cu sageata in sus...
(Surpinzator, celelate "panouri de orientare" din video sunt corecte!!!...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ultrasbz

" Anunt public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul de investiţie ,,Autostrada Bacău-Pașcani", titular Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A."

sursa

" Memoriul de prezentare pentru proiectul ,,Autostrada Bacău – Pașcani", titular CNAIR SA"

sursa

klax187

Treaba cu sagetile eu o vad asa:
Acelea sunt indicatoare de incadrare pe banda, care de obicei se aplica in noduri rutiere, pentru a nu rata unele incadrari. Oricum, nu ii scuza de greseala, pentru ca nu se aplica in situatia din randare. Ambele benzi duc catre aceeasi destinatie.


Attreyu

#5788
Le faceam o modelare 3D de statea pisica-n coada, cu detalii la milimetru, complet interactiva, texturata in 4K, inclusiv pe relieful actual, nu jaful ala randat in Lumion pe sute de mii de euro date Consitransului.

Cand i-am cautat sa le propun o colaborare, m-au luat cu "nu putem colabora direct, nici macar in parteneriat public-privat, doar prin licitatii".

Drula ne-a dat cu seen de fiecare data.

Licitatii in dulcele stil clasic, cu vesnicele conditii tehnico financiare care incalca flagrant orice principii ale liberei concurente.

Macar de n-am fi singurii pe treaba noastra in toata Europa Centrala si de Est...

pest1969

Hai sa nu exageram.
Banii s-au platit pentru SF si PT.
Randarea putea sau nu putea sa fie, banii platiti erau tot aia.