Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 13 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

^

Ce-ai facut Bobita?  :lolz:

Am plecat de la BOG'ART, am continuat cu SC CONI SRL (lider de asociere) – TRACE GROUP HOLD PLC si am terminat cu PIZZAROTTI pentru Lot 1

reed

 :lol: Preferatii mult prea iubitului partid.

razvan96

Coni-Trace sunt pe alt lot. Nu înțeleg cum au apărut in discuția asta.

panda_no 5

Pe bune, e final cu Pizzarotti???
Sau mai avem vreo sansa?

Aktor va termina ULTIMUL santierul din A0 peste citiva ani , taras-grapis. Ultimul tronson din tot A0!!!
Idem Pizzarotti!!!

dr4qul4

lasati ca vine Marcotim calare pe un cal alb  :lolz:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Duta C


Ionut

Ce treabă are Aktor în discuția despre Ploiești-Buzău?

hvm

aktor A0 - fost vecin cu pizza pe a10. amandoi super rapizi, au terminat contractele in timp record. totusi calitatea de la aktor nu se compara cu pizza.  zic eu....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Ionut

@hvm
Mulțumesc de informații, nu știam! Totuși, ce cauta Aktor în discuția despre Ploiești-Buzău?

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

MCI

#7330
dar nu inteleg unde este problema ca s-a adus in vorba Aktor? Daca ma uit in trecut s-a vb si de Aktor, Piza, Tirrena etc. Deci unde este problema?

slartibartfast

Păi speriați lumea. Am căutat vreo 2-3 pagini în urmă să văd dacă nu care cumva le-a luat Aktor fața lui Coni-Trace pe L2. Că așa chiar ar fi fost treaba-treabă, să se adune toți.

Deci acum avem așa:
L1: Pizzarotti-Retter (anunțați astăzi, începe perioada de contestații)
L2: Coni-Trace (încă neanunțați)
L3: Selina (cu contestații admise parțial la CNSC - CNAIR va reevalua ofertele Drum Asfalt și Nurol).

Aktor nu e pe nicăieri în astea. Așa e, nu?

razvan96

Pe lotul 2 câștigătorul e anunțat de cateva săptămâni, Strabag a contestat.

MCI

#7333
Nici nu le mai dau numele, insa ei nici macar nu au participat la licitatie. Vad ca s-au sters comentarii, pentru o simpla paralela/asociere...

mirceaeliade

#7334
nu stiu daca e un "silver lining" dar macar vad ca intarzierea de 3-4 saptamani pentru anuntul castigatorului la L1 e motivata de lipsa unor documente de la castigatorul intentionat initial.  L3 are 2 contestatii admise (nu chiar rau fata de 10+ posibile) si L2 are parca o contestatie depusa, dar neconfirmata inca.

de reamintit ca pe Buzau-Focsani temen de depunere la L2+L3 a fost pe 12 Aprilie si pe capete a fost parca 4 Apr dar decalat la sfarsitul lunii. exista vreo informatie pe surse daca vreuna din cele 4 licitatii a fost completata adecvat?
edit:  se pare ca toate 4 sunt suspendate. se stie din care motive? (in afara de "lipsa de personal")

si exista vreo sansa ca pe Focsani-Pascani sa se mai faca ceva (trimiteri la SEAP) "vara asta"?