Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

pasadia

Cum, din cate stiu, se pastreaza traseul propus pentru autostrada pe vremea Bechtel, poti gasi traseul aici: http://www.autostradatransilvania.ro/maps/Harta-Interactiva.html

cricric

Aline, se cam vede traseul in gmaps. N-are rost sa te bagi prin noroaie

asztalos

#2732
Din nefericire, dupa noiembrie 2013 nu am mai avut nici o stire in privinta autostrazii Campia Turzii - Targu Mures. Ca urmare, personal nu cred ca se va face aceasta autostrada in viitorul apropiat. Ministrul a promis multe lucruri frumoase, dar aproape nimic nu s-a pus in practica. Eu as fi cel mai bucuros membru al forumului daca s-ar construi autostrada pana la Targu Mures. Ne-am multumi daca s-ar construi urcarea pe viitoarea autostrada la iesirea din Ungheni spre Turda (la sensul giratoriu existent).

alin_simeriaveche

Am facut cateva poze de la Ogra pe langa gara CFR. e cam ingust traseul.
spre Tg Mures


spre Turda


spre TgMure

ciprebbe

Nu e ingust Aline, sa vezi cum vor disparea dealurile alea de acolo. Si de la Iernut si de la Hadareni..... doar sa se miste ceva cu licitatia odata.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Imediat pot da un delete la dealurile alea... asta sa fie problema. Din cate se zvonea Campia-Tg Mures va fi cu finantare UE... sau asa se dorea... numai discutii si zvonuri si declaratii politice. Vorbim degeaba momentan. Oricum, multumim de poze!!!

alin_simeriaveche

Mai cateva...ultimele





O sa strice partia de dat cu sania nepotilor :D

Dupa cum am studiat eu harta de aici o ia aproape drept inainte, nu urmeaza traseul caii ferate. O sa fie oricum niste deblee si ramblee mari

PS: nu inteleg cum de s=au postat asa de mici. Asa am patit si pe feroviar

cricric

Sova zicea ca-i in pregatire. Dar parca s-a auzit mai mult de Sibiu-Brasov decat de Campia Turzii-Ogra (pacat ca nu e pana la Targu Mures, mai exact pana in DN13)

disney

^^^
O sa avem raspuns in curind de la CNADNR referitor la acest tronson si cu detalii despre noduri. Cine stie, poate ne fac o surpriza si o fac pina la DN13, ca altfel chiar ca e cam aiurea.  ;)

cricric

Nu era vorba ca SF-ul reactualizat (care permite de fapt sa se ajunga asa de repede la licitatie) este numai pentru Campia Tarzii-Ogra?

Ionut

Termenul estimat pentru inceperea lucrarilor pe Comarnic-Brasov este aprilie 2014.
sursa CNADNR via bogdymol

alecu26

depinde ce se intelege prin inceperea lucrarilor...dar cam in orice caz Aprilie este fantezist. Aprilie poate inseamna chiar 55 de zile????? Iar zapada in Comarnic este....de zeci de centimetri buni.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alm26mm

Quote from: alecu26 on February 05, 2014, 10:45:53 AM
depinde ce se intelege prin inceperea lucrarilor...dar cam in orice caz Aprilie este fantezist. Aprilie poate inseamna chiar 55 de zile????? Iar zapada in Comarnic este....de zeci de centimetri buni.
Nu I bai ca o topeste guvernu... :p

alecu26

si cred ca in perioada asta, si mai ales dupa atata zapada cazuta in timp scurt....va fi si o Prahova destul de involburata, iar primii kilometri, incepand de la Comarnic cred ca, cam croseteaza cu raul.

Cum am mai spus....nu sunt mari sperante sa vedem "real action" pana in primavara anului viitor.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ghrt

Dar nu se poate începe din partea ailaltă? Cred că ar fi chiar mai bine, deoarece pe acolo nu sunt localităţi.
Cont (aproape) inactiv.