Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 28 Guests are viewing this topic.

carutasul

păi rezilierea e clar că trebuie făcută, că nu cred că mai are Straco posibilitatea să îşi mai revină vreodată. Discuţia e când. Câtă vreme şansa de a finaliza nodul e realistă, e ok că se mai ţin de contract. Din punctul meu de vedere, dacă Straco cooperează ar trebui să înceapă deja auditul pentru lucrările executate, caietul de sarcini şi ce mai trebuie, ca să lanseze licitaţia a doua zi după ce reziliază :)  Ba chiar şi în aceeaşi zi :) Dacă reziliază acum, e problematic cu  nodul, probabil ar merge să facă o licitaţie simplificată doar pentru el, dar tot ar dura un an măcar până la finalizare...

Kimi

Daca intra marcu in teren inseamna ca se vrea finalizarea (cel putin) a nodului. Intrebarea e cand se apuca marcu de treaba?

Si apropo de asta, API comunica direct cu antreprenorii?
Adica nu poate cineva din API (ca sa nu fie un umil cetatean) sa dea un telefon la straco/marcu si sa intrebe frumos, "oameni buni, care e treaba? puteti finaliza lotul? Ce probleme aveti? Sa stim si noi o treaba." Ma gandesc ca nu e mare lucru.

In mod normal putem sa continuam la nesfarsit cu zvonuri pe forum, dar eu unul m-am saturat de telenovela de la chetani.


marisRO

Marcu s-a mobilizat foarte bine in zona nodului. Poze de acum 10 min.

ivladbogdan

Jur ca imi dau lacrimile. Chiar nu mai speram la nimic bun aici, dar uite ca cineva si-a pus mintea la contributie si a deblocat lucrarile sa nu stam cu muzeul...

jaston

Multumim Maris!
Pozele tale ne dau sperante!

csebi24

Ma uitam la video si singuru cuvant care mi-o venit in minte o fost "dezolant". Dupa am vazut ca a intrat Marcu in teren la nod, o veste buna pentru weekendu asta frumos.

Multumim de filmare !

pasiune pt infrastrucura

Sunt sanse ca Marcu sa termine tot lotul anul asta?

interesantul

E bine ca s-a dat viteza...
Dar sa nu uităm că este an electoral și orice km deschis traficului mai aduce ceva la vot.
Asa ca acum incepe spectacolul...
Popcorn si teava buna la net
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

TibiV

^
Sa termine tot lotul?!....
Poate, daca Marcu isi mai aduce la muna vreo 3-4 frati gemeni.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

frați care să muncească pe gratis :) Dacă ar renta, probabil ar fi fost deja aproape gata tot lotul.

dragos76

Păi si cu frați gemeni nu cred că e posibil. La podul peste Arieș, nu mai țin minte, este ceva făcut? măcar forajele pt pile?

Dominik

Marcu va ridica terasamentul pana la cota, de terminarea pilelor si ridicarea grinzilor, de asternerea balastului stabilizat si a asfaltului cred ca se va ocupa alta firma.
You're in Steelers Country

udar

^^^
Pentru a da drumul la nod nu trebuie decat umplutura , asfalt ,parapeti , canale si marcaje.
Nu trebuie ridicat nimic grinzi si ....

rocklee

Retter la betoane.. :D :lol:...glumesc...