Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 37 Guests are viewing this topic.

AdrianB1

Se rezolva, spune numarul si mergem cu un spray :D

stangabriel

Felicitări. Acestea sunt momente de bucurie ce le împărtășim pe forum.
Lotul reziliat se mai vrea început curând?

adiarc

#9842
Sapt viitoare ajung neaparat pe lotul Strabag...esteeeeee....copilul din mine striga,astăzi...de ziua lui  :lol:

Cat despre cele 2 loturi, e de NEANTELES cum trec aproape 2 ani ( Pizzariotti ) si ,cat,un an la Corsan si o tot lălăim ?Incredibil...

In sfârșit vestita ordonanța isi arată colții
felicitări Cutter,Horatiu si alți oameni bine intenționați din umbra care a-ți muncit pt aceste lucruri .Multumesc.

Mai este mult de lucru si consider de importanta majora introducerea (înainte de anunțarea câștigătorilor ) a principiului bonității financiare a constructorilor enunțat de frunzaverde.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

infraAdi_ro

cred ca va fi "bataie" de forumisti API pe aceste loturi:) as vrea sa vo iau inainte:) macar cu informatii din interior.maine inrosesc telefoanele la prietenii din Strabag,Geiger,Straco.....

multumim Cutter si Horatiu pentru ca ne-ati adus zambetul pe fata si in inimi.....cu oameni ca voi se poate schimba Romania.

Romania are un viitor doar daca are prezent!

Ciprianul

Bravo celor care se spetesc ca sa se facă ceva în România. Horatiu și Cutter. Multă bafta.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Eurocopter

Pe Campia Turzii - Targu Mures Straco lucreaza la deminare, in timp ce Geiger le-a terminat deja si s-a apucat de arheologie. Se creeaza toate premizele ca in luna iulie sa vedem decopertari pe aproape intregul traseu.

rocklee

ce se stie despre lotul reziliat de langa targu mures ?? :(

Eurocopter

Se va relicita ,,in scurt timp".

aditd

Vreo miscare e pe lotul A3 din B?
Nu ar trebuie sa se vada ceva la orizont?

dumbravaandrei

Sambata am vazut pe acolo niste dube cu oameni cu vesta portocalie uitandu-se pe niste planse (Chiar la intrarea dinspre Bucuresti spre Ploiesti). Nu am mai stat sa fac poze ca deja eram dupa 40 de minute de trafic prin capitala si ma grabeam sa ajung la bv. Plus ca mai erau si doua dustere de la politia rutiera pe acolo. Acu, sa dea domnu sa fi avut treaba cu autostrada.

TVlad

#9850
Se pare ca au aparut si primele semne pe teren. Fotografia urmatoare (din data de 1 iunie) e putin neclara dar daca va uitati cu atentie o sa puteti observa in dreptul sagetilor doua fisii paralele de pamint tasat, probabil noile drumuri de acces la santier. Si in portiunea urmatoare se obsera ceva in neregula cu culturile agricole, probabil plantele au fost culcate la pamint.



Pentru a va orienta mai usor am indicat locul si pe o captura de imagine din Google Earth:

adiarc

raspunsul e simplu....indiferent de rezultate sau mai degraba lipsa lor,timpu trece - leafa merge
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ciprianul

Reziliereeeeeeeeee.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

cristi767

#9853
Care ar fi motivul pentru care insistă ai noștri? :)

bridge

Din interes :).Inca mai spera(degeaba zic eu) intr-o resuscitare a acestora.