Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 58 Guests are viewing this topic.

lucianluci96

#33750

Referitor la termene, pasajul teoretic trebuie sa il termine pana la sfarsitul anului(doar finisajele sa ramana pe anul viitor) iar la Sanmartin in primavara

pentium10

#33751
S-a deschis pasajul de la Luna

waze are o problema de rutare care speram sa se rezolve cat mai curand.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

TibiV

Sa ciocnim pentru aceasta veste!
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

... paharele, da? Nu ... mașinile :)

Asta parcă e ultima supratraversare peste lotul ăsta, au cale liberă la finalizare, excelent.

marinul

Nimic de actualitate, doar prezint cum arata prima realizare Nurol in Romania. urmeaza si un lungmetraj cu cei 2 ani de executie.


dargauda

Ce se mai aude de lotul cu tunele meses?

cfdp

panourile antiorbire ar trebui puse ca pe lotul de la Boita. Pe banda din interiorul curbei pentru a mari distanta de vizibilitate pentru cei din exterior. Nu stiu de ce nu o impun cei care fac auditul de trafic pe proiect.

GIV

#33757
Quote from: alecu26 on November 07, 2023, 01:06:55 PMZona de sonde pare ca s-a rezolvat intre timp.
doar pare sau chiar s-a rezolvat? @Ionut @horatiu.cosma

Ionut

Din ce țin minte s-ar fi rezolvat, parcă Petrom și-a luat jucăriile de acolo.

GIV

Quote from: dargauda on November 07, 2023, 11:25:47 AMPrimul contract de autostradă pentru Erbașu

am fost placut surprins sa vad ca cei de la erbasu au declarat 865 de angajati pe 2022. bine, nu ma bazez pe acest aspect ca lucrurile vor merge struna pe lotul castigat, dar cel putin din acest punct de vedere stau ok, plus ca nu au castigat singuri acest contract

marinul

Suplacu de Barcau -Chiribis
Nimic nou, acelasi peisaj ca acum 2 ani, cand am mai filmat acest lot
si castigatorul licitatiei e acelasi


GIV

oare se va face descarcare provizorie la intersectia a3 cu dn19e? (spre granita) cu un simplu giratoriu acolo ca pe a3 la rasnov ar putea fi folositi 5km de a si traficul nu ar cobori fix in chiribis

Vlad94

Oare la nodul de la Porti se va face oare si o bretea de iesire dinspre Oradea. Pare a fi spatiu pentru asta.

Vlad94

Din pacate vad ca intersectia intra in ograda lotului vecin, dar cred ca pot putea face un giratoriu temporar. Insa sunt tare curios daca vor face acea deviere lunga a DN-ului sau vor alege sa faca pasaje

GIV

relocarea apartine de lotul vecin.