Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

GIV

cica se vrea sa se deschida lotul strabag-geiger cel mai probabil joi seara.. a fost alaiul sa faca declaratii.. marcel + grinda

Ionut

Ce știam deja: pe 20 vine comisia de recepție. Pe 25 e Crăciunul.

Ghici ciupercă ce-i.

ddfab

^^^ pai probabil principiul "noi muncim, nu gandim"se aplica in semnalizare...
cred ca nu este lot proaspat inaugurat, la care sa nu se semnaleze imediat de catre userii forumului tot felul de aiureli...
posibil Ogra sa aiba o legatura cu faptul ca , la un moment dat, parca a fost o denumire de proiect Ogra-Targu Mures, Ogra -Campia Turzii... zic din amintiri, cine e cu memorie mai buna, poate corecta... :D

Cristian 74

UMB începe să adune lucrurile încet. Nu se mai fabrică predale, s-a curățat complet zona. Au început să ducă din containerele pe care le aveau în diferite zone de lucru.


Cristian 74

Zimbor-Poarta, ultima pe anul ăsta.


gamernorbi

Se face curat pe Chetani--Campia Turzi...se sterg marcajele au venit niste masini sa spele de noroi drumul.
Pe langa drum si sub poduri inca se sapa si utilajele duc pamant la greu.
Trag tare baietii in ultima 100 de metri.

Eu mai sper la 2 cioturi. Ludoj Deva bucata aia mica si Tureni-ul

k7

Ar fi frumos ca la anul pe vremea asta sa avem Poarta Salajului - Zimbor - Topa Mica, cu descarcare provizorie la Topa Mica, inainte de zona viaductului necontractat.
Aprox. 30 km de autostrada care sa te scape de Sanmihaiu Almasului, Chendremal, Zimbor, Sutoru, Sancraiu Almasului si Topa Mica.
Si sa te treaca civilizat peste doua dealuri virajate si incomode (Poarta Salajului si Topa Mica).

pasadia

Bun venit pe forum. Sunt dintre cei vechi pe aici, si probabil unul dintre cei mai acri. Deci nu lua mesajul meu personal si nu considera ca reprezinta comunitatea de aici.

DAR

A numi zona aia ca fiind una incomoda sau virajata e o exagerare. Da, va fi mai usor de strabatut cand vom avea autostrada gata, dar DN1F este un drum absolut decent - platforma larga, destul de buna, foarte putine viraje sau serpentine (sa comparam cu Mestecanisul, sau cu pasul Piatra Craiului, asta doar ca sa mentionez DN-uri apropiate?).
Si nu, nu cred ca vom avea descarcari provizorii si deschideri pe bucati. Tot ce sper e sa avem un castigator la licitatia pentru viaducte si sa se continue munca si dupa acea atribuire.

dumbravaandrei

Poimaine se da drumul pe Chetani-Campia


bacovia

UMB lucra azi pe A3, pe o vreme infecta.
Am vazut din DN macarele ridicate in diferite puncte.

Si... ce am mai vazut. 2 pile 'retezate' pana aproape de pamant. Acuma sper sa ma fi inselat vederea.

danutzu_1069

Poți fi mai precis cu localizatile??

Cristian 74

@bacovia , ce înseamnă vreme infectă? Azi au fost 5 grade și soare toată ziua, cel puțin la Zalău. Și mesajul cu pilele "retezate" (???) e panicard. De pile neridicate știu doar la Sântămărie, cele 2 perechi de la minutul 4:08 în ultima filmare, dar acelea nu se văd din DN. Poți detalia puțin? E foarte surprinzător (spre incredibil) ce spui.

carutasul

e și un banc, lui Bacovia îi place când plouă :)


florin74

^^ o ceata cumplita, chicura, ninsoare slaba. Cel putin in zona CLujului asa este de 2 zile, si cred ca pana la Meses asa a fost.