News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3xteam

ce mai 'spun' ziarele....

CFR vrea să modernizeze ruta Constanţa - Mangalia cu fonduri din Planul Juncker...

http://www.capital.ro/cfr-vrea-sa-modernizeze-ruta-constanta-mangalia-cu-fonduri-din-planul-juncker.html

alecu26

Foarte buna idee. Dupa ce s-au bagat vreun miliard de euro ??? in Bucuresti-Constanta, se rezolva in sfarsit podurile Dunarene si se scapa de restrictii, ar trebui bagati bani in intrarea aia de rahat in Constanta unde se pierd minute pretioase, dar si mai departe spre Mangalia.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Beowulf

Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

carutasul

#6678
TibiV, ti-am raspuns aici ca sa nu ne certe "sefu":
La noi la Electronica, un profesor zicea: "inginerul trebuie sa stie calculele pana la 20 , ce e sub 5% intra la tolerante" :)
Am paţit-o pe propria piele cand mi-am făcut ceva mobilă cu materiale tăiate de cei  la Hornbach după calculele mele, eu obisnuit cu cei 5% nu mai calculam si grosimea scandurii :)  Bineinteles am ajuns la bancul ala cu "dupa aia o luam la pilă" :)

ciprebbe

Eu sunt curios in cate zeci de luni reuseste Astaldi sa reloce liniile de la Iernut. Chiar daca viaductul de la Bogota e o lucrare mult mai complexa se vor inpotmoli in LEA. Centrala de la Iernut e prima din lantul SEN.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ranger

Quote from: ciprebbe on June 10, 2016, 07:34:18 AM
...viaductul de la Bogota ...

Gata, m-am prins! Ciprebbe e de fapt Snoop Dog  :lol:

3xteam


3xteam

ce mai 'spun' ziarele.....


UE finanţează cu 373 milioane de euro infrastructura de termoficare, gaze şi curent din România

Ministerul Fondurilor Europene (MFE) anunță că a finalizat ghidurile de proiect și lansează apelul care fac posibile dezvoltarea, cu fonduri europene, a infrastructurii de termoficare și de transport a energiei electrice și a gazelor naturale, începând cu 2016.....

http://www.economica.net/ue-finanteaza-cu-373-milioane-de-euro-infrastructura-de-termoficare--gaze-si-curent-din-romania_120939.html


usiabc


Europiu

Mie mi-a placut comentariul "You can tell it's not in the UK, it would take 20 years to get health and safety to approve it!" - se pare ca nu numai noi avem probleme...  ;)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

TibiV

Poza virala a zilei...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Horațiu 87

#6687
DN 2-E 85, o saptamana, doua accidente, 5 morti: si

CNADNR, treziti-va odata. Cati oameni nevinovati trebuie sa mai moara din cauza lipsei infrastructurii si a incompetentei voastre ??

adiarc

cea mai noua companie din dom.automotive si-a facut o intrare spectaculoasa pe piata

aceasta a creat un vehicul revolutionar.Acesta este complet autonom,nu necesita nici un fel de incarcare,este destinat deplasarii unei sg.persoane,dar la nevoie poate transporta si mici animale... :lol: :lol:

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

:))

E in galben , asta conteaza. HAI Romania !!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe