Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 24 Guests are viewing this topic.

Kimi

In ritmul asta e mare lucru daca termina astaldi in septembrie. Parca au emis si ei o factura maricica la cnair.

Straco probabil ca asteapta banii pe factura de saptamana trecuta. Ca sa isi permita sa asfalteze si sa poata continua nodul. :)
E bine ca marcu lucreaza si pe restul lotului. La ritmul pe care il au se pot face progrese nesperate acum cateva luni. Sa speram ca intra banii de la cnair cat mai prompt.

Intre timp strabag pare ca lucreaza doar in zona Ungheniului. Catre oras nicio miscare.

Dominik

Daca Astaldi continua in ritmul acesta, in a doua jumatate a lunii Septembrie par a termina lotul.
You're in Steelers Country

TibiV

Parerea mea este ca Astaldi mai are nevoie de minimum 2 luni.
Lucrari "marunte", dar foarte multe....

Intrebari:
1. Mi se pare mie sau de la 09.25 au asfaltat drumurile de intretinere pe ambele laturi ale autostrazii, pana la Iernut?...
2. Are idee cineva ce sunt astea?

Mai exact:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

poate fundatii pt indicatoare mai mari....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Stefan01

@ TibiV
Posibil sa fie baza pentru montarea unui cadru metalic ce sustine indicatoare rutiere.

reed

#24410
^^ :lol:^Nu marcaje,nu separatoare de sens,nu panouri fono...aa,si e August deja.Nici un stress ,pana termina Straco,vin alegerile presidentiale iar.Apropo,Ce bazin baban de retentie la Iernut.

Cetatean

La Astaldi mai e mult de lucru. Km intregi de parapet si marcaje. Probabil fortat 20 septembrie sa dea bine pe afis. Raman lucrari gen drumuri tehnologice, santuri, amenajari albie etc. Inca 6 luni de maruntisuri.
La Straco, asa cum am zis si in ianuarie, daca isi revn, pe guvernarea asta isi revin. Prietenii stiu de ce. Ma sperie ca se foloseste atat de mult stabilizarea in situ. Ma gandesc ca nu este material bun de umplutura, dar nici nu cred ca a fost prinsa stabilizarea in pretul de contract. Nu cred ca o baga pe suplimentare.

Cetatean


ludus

Nimeni nu a spus faptul că Astaldi nu a lucrat o lună de zile. Au fost ploi zilnice.
T. Luduș

zuma80

Daca priviti cu atentie pozele lui Teoneo, vedeti ce s-a pus deja pe acele fundatii!
Pentru A6!

ciprebbe

#24415
^^ Si nu aveau ce munci pe ploaie? Sa fim seriosi .
O lalaie deja de aproape 3 luni. Daca mentineau ritmul astazi stateam cu muzeul. E un teatru ieftin jucat de Astaldi. Profita ca e an electoral si vor bani in plus.

LE:
TibiV - vezi filmarea lui Teoneo min 1.14 Deja-s sus indicatoarele acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

Strabag lucreaza si in spate la Promenada si in apropriere de oras.

Doua poze edificatoare:



Se vede combinatul Azomures
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

raulbogdan23

Quote from: zuma80 on August 04, 2020, 03:20:56 PM
Daca priviti cu atentie pozele lui Teoneo, vedeti ce s-a pus deja pe acele fundatii!



din postarea lui @Teoneo

pbh

Astaldi nu are nici o sansa sa termine in 2 luni. Fata de ce s-a enumerat mai sus as adauga decolmatarea santurilor deja facute. Sunt pline de pamant si plante, practic sunt inutilizabile. Doar daca Astaldi va continua cu lucrarile din afara partii carosabile dupa "receptie" ar fi o sansa (mica) ca aceasta sa poata fi facuta partial in 2 luni. Bineinteles cu acordul CNAIR care, declarativ cel putin, nu ar agreea aceasta varianta.

vladioan_bv

@Pentium10 Salut,

Ce tool folosesti de  reusesti sa faci capturi asa de clare din satelit?  eu am mai vazut toolul sentinel hub playground dar nu am reusit sa obtin o claritate atat de buna a imaginilor. multumesc anticipat!