Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 19 Guests are viewing this topic.

marius.firtonea

Ar trebui sa ne fie destul de clar ca turcii au frecat menta la greu. In 2023 nu au facut mai nimic.
Cand am vb cu cei de la Geostud acum vreo luna jumate mi-au zis ca au 8 utilaje pt foraj, dar turcii le-au cerut doar doua.
Si apropo de foraje au revenit cei de la Geostud la Boita din nou. O sa merg duminica sa vad pe unde mai foreaza.

bogdan4ice

E un cerc vicios aici. Turcii optimizeaza costuri doua utilaje costa mai putin decat opt.
Statul intarzie cu scoaterea din domeniul forestier pentru a putea face foraje etc ...
Si asa trec anii... numai sa se apuce de construit si sa vedem peste ani terminata autostrada..

alecu26

@firtonea: sunt curios cate utilaje au acum in total cei de la Geostud.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

voicul

AUTOSTRADA A1 | Nod rutier Curtea de Argeș | Pitesti - Sibiu Sectiunea 5 | Stadiu 17.05.2024


horatiu.cosma

Memoriu de prezentare a modificărilor la acordul de mediu pe LD2.

Apare un pod nou de vreo 200 de metri, cresc lungimile tunelurilor puțin și crește distanța dintre galerii la 50 de metri. Practic acum se face SF-ul pe bune pe zona aia. Să vedem ce decide ANPM, dacă e revizuire a acordului de mediu lungă sau scurtă.

dumbravaandrei

Matrix... acum, sa vedem ce buton vrea sa apese Neo al nostru...

Cetatean

Cum sunt contractele astea? Au voie sa vina cu 15% in plus?
Daca a fost nevoie de modificari,cand depun pt-ul,probabil valoarea lucrarilor o sa fie mai mare decat la licitatie,nu?

JohannDB

   A1 km 412+030/100 sub podul de după giratoriul de la Holdea/DN 68A km 53+850 vineri seara (17.05.24) "lucra" o volă pe bucata de sub pod spre fundătura de debleu de la Holdea și curăța de acele maldăre de materiale basculate pe acel ciot de asfalt la care erau puși și senzori de mișcare/deplasare....... Fără poză, insantaneu surpriză, eu în coloană, fără a putea reacționa și imortaliza ceva....

rocklee

  :|  :((  :D mergem sa vedem

alecu26

Daca sunt afectate tunelurile...nasol. Chiar pe lucrarile critice nu se poate incepe lucrul. Mi se pare exagerat 50 de metri.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).