Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

adiarc

Doar anul acesta (2015),avem un deficit de 3,5 mld de euro , bani din care se pot face 2 autostrăzi Comarnic-Bv.....așadar bani sunt , dar nu este voința....anual ar fii un deficit de 500 de milioane de euro , pe o perioada de 4 ani , la o val totala de 2 mld de euro.Ca sa nu mai spun ca încă avem costuri minime istorice la împrumuturile de pe piața externa.
N-o sa înțeleg niciodată de ce nu vrem s-o facem cu bani de la buget si vrem sa o facem pe credit la un preț cel puțin dublu......avem bani sa dam ajutoare sociale celor care nu vor sa muncească , dar nu facem autostrăzi sa încurajam munca
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

teocharis

usor cu deficitul pe scari...

acel deficit agreat de femei de 3.5 mld EUR trebuie sa finanteze deficitul de peste 3 mld EUR la bugetul de pensii

Ionut

Iar deviati. Pentru a nu stiu cata oara!!!

holger

scuzati daca schimbi subiectul, parca trebuia sa apara licitatie pt nadasalu mihailesti, sau ma insel ?

horatiu.cosma

Nu trebuie sa te scuzi, il schimbi in on topic si ne salvezi pe cativa de la ban :). In legatura cu Mihailesti, pe toate documentele mai mult sau mai putin oficiala gasesc aceasta denumire. In schimb, pe teren, nu am auzit de localitatea Mihailesti in zona respectiva(si sunt din zona), in schimb am auzit si trecut de nenumarate ori prin Mihaiesti. Poate ma corecteaza cineva.

horatiu.cosma

Am cautat de curiozitate pe SEAP si nu am gasit nimic despre Gilau-Mihaiesti, stie cineva unde se poate gasi anuntul?

mecatron

salutare,
Mihăieşti nu Mihăileşti; dacă vă apucaţi să căutaţi pe google maps Mihăileşti ajungeţi în localitatea unde a explodat  camionul cu azotat de amoniu.
Sărbători fericite

ciprebbe

Quote"Sector 3A2, Nadaselu – Mihaiesti, km 8+700 – km 25+500

Pregatirea documentatiei pentru licitatie

Valoare estimata a investitiei:   687.513.425 lei

Durata executiei: 18 luni (6 luni proiectare+ 12 luni executie)"

Aceasta e ultima informatie oficiala, actualizare in  luna decembrie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

disney

Quote from: horatiu.cosma on December 23, 2014, 08:55:59 PM
Am cautat de curiozitate pe SEAP si nu am gasit nimic despre Gilau-Mihaiesti, stie cineva unde se poate gasi anuntul?
Inca nu a fost publicat anuntul.

holger

Ok multumesc, asa tineam si eu minte dar am sperat ca s-au mai miscat.
Vedem ce se intempla cu podul peste mures si cu bors-suplacu..

zol21

Quote from: holger on December 24, 2014, 12:24:09 PM
Ok multumesc, asa tineam si eu minte dar am sperat ca s-au mai miscat.
Vedem ce se intempla cu podul peste mures si cu bors-suplacu..

podul peste somes :p

Earthchild


Quote from: mecatron on December 23, 2014, 09:08:16 PM
salutare,
Mihăieşti nu Mihăileşti; dacă vă apucaţi să căutaţi pe google maps Mihăileşti ajungeţi în localitatea unde a explodat  camionul cu azotat de amoniu.
Sărbători fericite
Sau la centura fără sfârșit de lângă București.

Viny

A3 (Nadaselu - Mihaiesti ) pana unde tine mai exact? sau unde se va face nod rutier? in sud de mihaiesti sau la nord de mihaiesti? ca acolo trece de 2 ori peste DN ...

ciprebbe

In proiectul Bechtel nu este nod acolo.
Vedem ce o sa apara la momentul licitarii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

holger

Quote from: zol21 on December 24, 2014, 01:21:44 PM
Quote from: holger on December 24, 2014, 12:24:09 PM
Ok multumesc, asa tineam si eu minte dar am sperat ca s-au mai miscat.
Vedem ce se intempla cu podul peste mures si cu bors-suplacu..

podul peste somes :p

Da.. mi-a intrat capul in concediu... si btw craciun fericit