Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

mike_us

Nu arata rău la chinezi. Poate termina  bucățică asta înainte de Aktor.  :lol:

bekxy

Am reţinut eu greşit că chinezii ar racorda A0 la DN2 temporar doar prin bretele + giratorii?
Că-i văd forând piloţi, adică par să facă direct nodul ca la carte, cu pasaj şi bretele.

Şi par să decoperteze şi mai departe, spre sud.

oneLess

#9992
Nu cred că am văzut informația asta :

Presshouse a publicat azi dar susține că de 2 zile ?!

S-au ridicat restricțiile de circulație la nodul A0 cu A1- FILMARE AERIANĂ

QuoteLa 26.04.2024 au fost ridicate restricțiile de circulație la nodul A0 - A1. Circulația de pe A1 a revenit la normal. Vă prezentăm imgini filmate din dronă de la deschidere.


Au plecat/terminat sudorii !

Hercule

Poate ar fi bine sa ramana benzile temporare la nodul A1/A0 ca benzi suplimentare pentru cei ce intra/ies din nod.
Mai sunt in lume asa ceva, n-ar fi o inventie romaneasca.
Deșteaptă-te române!

Voicu

Eu, dimpotrivă, aș zice că marcajele temporare trebuiau scoase înainte de a readuce traficul pe amplasamentul obișnuit.

26ld

^Si cand monteaza predalele, nu e nevoie sa devieze iar traficul?

bekxy

Urmează predale, armături, betonare, borduri, hidroizolație, o să mai tot fie deviat traficul pe acolo și inapoi.
Oricum, la ce viteză de lucru au ăștia, o să se șteargă marcajul înainte de a-și încheia misiunea.

oneLess

#9997
Mai întâi urmează inspecția la suduri.
După aia încep cu predalele și celelalte, sper că și-au ascuțit penseta cu care montează predalele! Le au în șantier și asta e de bine.

În afară de cele 3 deschideri de la podul CF mai au undeva grinzi metalice ?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adix


Sorinus

Partea buna, problema pare localizata si afecteaza fix doua grinzi (in caz ca e de la ele si nu doar de la suprabetonare, nu-s asa multe de schimbat).

Partea rea...e ca nu stim daca am dreptate si problema e localizata sau doar acolo au razuit.

oneLess

Și care ar fi problema!?

survola

Mă bucur că s-au apucat de hidroizolare pe bretelele nodului.

reed

Vad un topometrist in filmare. Pare plauzibila problema pilonilor  :((

ijwtsh

Unde s-au apucat de hidroizolatie e clar ca nu sunt probleme, totusi, nu? Adica si daca sa zicem worst case trebuie sa repuna grinzile, aia e, o sa faca o deviere cateva luni pe sensul opus.