Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

PlayStation

Daca nu ar fi deme si retter lotul aktor ar arata ca suplac-chiribis

TibiV

Stie cineva daca aceste coloane ionice/dorice/corintice vor ramane asa, la vedere?
Ca sa nu uitam ca autostrada asta este un nepretuit "dar de la greci"?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

christyan

Cel mai probabil vor rămâne asa, în Slovenia se practică la greu !

GDPR

Depinde de sol. Daca e multa parte fina care poate fi antrenata de ploi, nu e o solutie buna.

laszlo.robert

Cred că "Partea fină " la Aktor cam lipsește.

ddfab

^^ daca te uiti la fotografia de mai sus, se vede, in multe locuri, printre coloane "partea fina", iesita printre ele. gresesc? sau poate fi de la forajele pentru ancore, care se fac in zona?

nenea_hartia

@TibiV: cred că vom vedea soluția peste vreo 5-6 ani, când vor ajunge (sper) la nivel cu terasamentul și se vor pregăti pentru cei 4-5 ani de finisaje.

Gicuta2003

Trebuie să fim optimiști și cred că vor finaliza pana in 2022 :D

pest1969

Ceva mai mult optimism nu strica. E foarte fezabil, cu o mobilizare medie, sa termine Alba Nord - Teius pana la sfarsitul anului.

klax187


elphax

cred ca se referea la Sebes, dar si acolo sunt sanse minime sa termine la Oarda si la AB Nord
la Teius, poate final de 2022

pest1969


pentium10

stii ca Nodul Teius nu are grinzile ridicate? nici culee nu-s facute
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

archaeus


Babaieti, foreza e in santier, inca sapa la piloti, despre ce vorbim......

pest1969

Spunea cineva la un moment dat ca Retter si-a luat angajamentul ca termina structurile in 2020. Daca chiar se tin de cuvant, nu vad de ce nu s-ar putea forta finalizarea pana in acel nod.
Bine, eu nu am zis ca il vor termina, am zis ca e fezabil a fi terminat chiar si cu o mobilizare medie.