Vroom vroom... prin aer

Started by MRS, May 30, 2012, 10:22:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Tenzing-Hillary e mult mai periculos.  Căutați pe youtube filmulețe cu aterizări pe acest aeroport și nu veți vrea niciodată să zburați. Iar pentru avioanele de linie cel din Gibraltar și cel din Skyathos sunt foarte solicitante pentru piloți.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iotu

#107
Cateva date in urma drumului facut in tara saptamana trecuta, din care 2 zboruri (din 4) au fost cu Tarom:

dus: MUC - OTP, 08.03.2013, RO312, B737 (YR-BGH), LF ~80%
- masa rece la economy: sandwich

intors: OTP - FRA, 17.03.2013, RO305, B733 (YR-BGA), LF ~60%
- masa calda la economy: piept de pui cu legume, prajitura
- stewarzi foarte primitori/zambitori
- am primit si perne foarte comode

Cateva poze:
Tot mai multe Dacii observ la ground handling pe MUH  :cheers: :


Brandul peste tot:


Odata ajuns in Otopeni, merg la parcarea acoperita de la sosiri unde era masina si unde urma sa platim parcarea la automat. La automat, surpriza - cativa "ingineri de moment" incercau sa desluseasca de ce automatul nu are nicio reactie. Pana la urma am tras concluzia cu totii ca nu merge si ne-am indreptat spre ghiseul de la "parter" unde se poate plati manual. Acolo - alta surpriza, o coada de zeci (multe zeci) de persoane insirandu-se prin toata parcarea (o bucata din coada am prins-o in poza). Motivul pentru coada era ca nu mai functionau cititoarele jetoanelor de parcare. Intre timp lumea incepea sa isi piarda rabdarea (practic parcarea OTP sosiri era blocata de jumatate de ora) si sa faca scandal, insa un sef a venit si a decis sa se deschida portile si toata lumea sa iasa fara plata :) Asadar ... al doilea brand national in decurs de cateva ore dupa cel de pe tetierele din avion :)


O surpriza frumoasa pe zborul RO305 - masa calda si gustoasa:


O a doua surpriza frumoasa pe acelasi zbor: perne comfortabile:


Si bonus, Carpatii ieri 17.03.2013 vazuti din RO305

Ionut

Nice, multumim! Mama ce chef de zbor mi s-a facut. Hm, ia sa vad pe unde mai merg. Ca prea zburati numai voi. :p

bogdymol

Pentru cine n-are de lucru in 3 sau 4 August 2013:



Eu voi face tot posibilul sa particip din nou.

Cateva poze de data trecuta ca sa va starneasca interesul:









Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Unde e baza asta? E aproape de granita?

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MRS

Neata!!!


Noaptea arata mai bine decat ma asteptam orasul...


Inarmati-va cu rabdare la plecare... eu am stat peste 45 minute la coada....



:cheers:

A, este vorba despre Varsovia...



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Good morning sunshine!

And back home:




:cheers:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

ciprebbe

#114
^^^Iara te plimbi Sherifule...felicitari si multam de poze.

LE:
Showul de la Kecskemet e la 1 sapt dupa Hungaroring.... de erau in acelasi weekend mergea o vizita acolo sambata si duminica la F1.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MRS

^^^ (din pacate) asta mi-e meseria  8)
:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...


MRS

Omu' meserie :banana:
Dreamliner-ele sunt consemnate insa la sol pana la sfarsitul lui Mai din nefericire.  :insomnia:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

iotu

Da, insa se pare ca merg bine testele din ultimele zile http://www.flightradar24.com/BOE272.

Sa speram totusi ca le vedem in curand pe toate in aer, ca cel putin la nivel de comenzi lucrurile merg bine chiar si cu ele suspendate (http://evisionturism.com/2013/04/06/iag-cumpara-pentru-british-airways-18-avioane-b787-cu-peste-34-m-e/).

reed