News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

voicul

Cred ca mai corect scris este: se merge pe DN2 cu 130 - 180 pentru ca se poate/drumul permite.

In momentul in care va FI si REGULAMENTAR sa mergi cu 130 ... si dai intr-un giratoriu ...

NGC

VO Bacau

Astazi a fost lansata licitatia "Servicii de verificare a Proiectului Tehnic de Executie (cu Detalii de Execuție) pentru obiectivul "Proiectare si executie Varianta de ocolire Bacau"".

Valoare estimata: 674,500.00 RON fara TVA
Durata contractului: 48 luni
Fonduri: POIM
Termen depunere oferte: 21.01.2019

JUVENTUS_1

VO Bacau - Portal CNSC

2018
Dosar
3422
Nume Contestator
IC ICTAS INSAAT SANAYI VE TICARET AS
Denumire Autoritate Contractantă
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Număr complet
C5
Status dosar
Dosar finalizat
Dată decizie fond
11.12.2018
Nr. decizie fond
3082
Soluție
Exceptii

La fel apare si la cealalta contestatie a turcilor (dosarul nr. 3316)...oare s-au conexat cele două dosare?.... asteptam publicarea Deciziei 3082!
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

NGC

Dosarele au fost conexate. Si ce sa aflam? Ca va urma CAB? ;)

O sursa spune ca ICTAS, UMB si CNAIR vor fi informate abia maine despre decizie, dar stim deja rezultatul.

ovideatza

Traducerea in romana? :)
ICTAS a pierdut ori ba deocamdata la CNSC?

Ms.

tom_sawyer

Pai daca isi incearca norocul si la CAB inseamna ca a pierdut la CNSC.

NGC

#2226
@ovideatza

Am uitat sa traduc in romana. :p

Dupa cum ziceam, dosarele au fost conexate si ambele contestatii au fost respinse.

Earthchild

Deci, urmează semnarea contractului cu UMB.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

horatiu.cosma


CosminH

Stiti cumva daca s-a semnat contractul pentru SF+PT pentru lotul Bacau-Pascani? Scuze daca s-a precizat anterior.

dan_c

#2231
Confirmarea oficiala: Acciona castigatoare la Bacau-Pascani. Nu exista contestatii.

anuntul era din 13 septembrie

Firma spaniolă Acciona va realiza studiul de fezabilitate dar și proiectul tehnic ale viitorului sector de drum expres Bacău – Pașcani în cadrul unui contract câștigat zilele trecute potrivit unor membri ai formului dedicat infrastructurii de transport peundemerg.ro. Purtătorul de cuvânt al companiei a confirmat joi informația, a spus că nu există contestații și că semnarea contractului va avea loc cel mai probabil la jumătatea lunii viitoare.

https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/spaniolii-vor-proiecta-drumul-expres-bacau-pascani-996020

CosminH

Da, asta era informatia pe care o aveam si eu, dar nu am vazut niciun anunt oficial ca s-ar fi semnat efectiv.

JUVENTUS_1

The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024