News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 19 Guests are viewing this topic.

Ionut

Deci.

La Bacău câștigător este UMB.
La Ploiești-Buzău avem pe surse ceva vesti despre câștigător?

voicul

Votez si eu cu UMB. (nu am ghicit, ci am ales raspunsul).

Dominik

La cate loturi castiga UMB-ul mai trebuie sa angajeze muncitori, o sa le trebuiasca concomitent in mai multe zone din tara  :D
You're in Steelers Country

NGC

Quote from: voicul on July 24, 2018, 08:58:34 PM
Votez si eu cu UMB. (nu am ghicit, ci am ales raspunsul).

UMB nu are ce cauta in ecuatia asta, pentru ca la Ploiesti - Buzau este vorba deocamdata doar de SF.

Alte propuneri? Toata lumea voteaza cu CONSITRANS?

Va mai las putin in suspans, ca acum trebuie sa plec. :p

Ionut

Hai ma zi daca a luat Consitrans. Ca daca nu, sper ca merge lotul la Search.

Ionut

Am tot zis ca va pun si am tot uitat... colegii de la A8 & MVA au obtinut niste raspunsuri, gogosi si fente de la CNAIR. For the record.

Despre A7.




tom_sawyer

#1941
Quote from: Ionut on July 24, 2018, 07:48:05 PM
La Ploiești-Buzău avem pe surse ceva vesti despre câștigător?

Quote from: NGC on July 24, 2018, 09:36:02 PM
Alte propuneri? Toata lumea voteaza cu CONSITRANS?

Va mai las putin in suspans, ca acum trebuie sa plec. :p

Spre deosebire de de Buzau-Focsani, unde imediat dupa finalizarea evaluarii au iesit cu comunicat sa anunte castigatorul, la Ploiesti-Buzau nici pana acum nu au facut-o, desi au incheiat evaluarea de o saptamana. Oare au uitat sau din alte motive?

Ionut

Quote from: Ionut on July 24, 2018, 09:59:03 PM
Hai ma zi daca a luat Consitrans. Ca daca nu, sper ca merge lotul la Search.

Alo, NGC, esti pe receptie? :D

Ne spui pentru Ploiesti-Buzau ce zic sursele, care e castigatorul? Vad ca pe SEAP avem acelasi termen, 27.07.2018... nu este amanat.

Earthchild

Of, Doamne. Zici ca sapam dupa diamante, transparenta zero.

realfanady

Din curiozitate ... nefiind un SF pe intreg A7, nu exista surse/planse cu intersectia A7 cu A8. Gresesc? Ca tot caut asa ceva, dar nu gasesc  :lol:

NGC

Quote from: Ionut on August 01, 2018, 12:53:33 PM
Alo, NGC, esti pe receptie? :D

Ne spui pentru Ploiesti-Buzau ce zic sursele, care e castigatorul?

Abia acum sunt pe receptie.

Nu va spun deocamdata cine e castigatorul, pentru simplul motiv ca la cateva zile dupa ce o sursa a comunicat un anumit castigator, o alta a comunicat un alt castigator.

Vorbim aici despre surse, nu despre vrabiute. ;)

Intrucat acum trebuie acum sa verificam informatiile, pentru ca sa nu dam informatii neverificate, o sa revin probabil abia in weekend.

tom_sawyer

#1946
^^ Ciudat ca nu au iesit ei cu un comunicat oficial, la celalalt lot imediat au dat.

Vad ca azi au mai muncit un pic:

Bacau - Pascani
Data evaluare financiara: 01.08.2018 15:20

Aici stim ceva sau e prea din scurt? :)

TibiV

Quote from: realfanady on August 01, 2018, 08:17:50 PM
... nu exista surse/planse cu intersectia A7 cu A8. Gresesc? Ca tot caut asa ceva, dar nu gasesc  :lol:

Care A8 ?!?!....  8)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Studiul de fezabilitate pentru Bacau-Pascani va stabili locul și configurația nodului A7-A8.

ultrasbz

Quote from: ultrasbz on July 24, 2018, 07:41:48 PM
A aparut pe SEAP pentru Ploiesti - Buzau confirmarea: Data evaluare financiara: 24.07.2018 11:17.
Asta inseamna ca de maine incep sa curga cele 10 zile pentru contestatie (presupunand ca oferantii sunt deja instiintati electronic inclusiv cine este castigatorul - care pe SEAP nu vad sa fie public).
Deci ultima zi pentru contestatii este:
a) 7 august (marti) - daca se considera doar zilele lucratoare (fara weekend-uri)
b) 3 august (vineri) - daca se considera zile calendaristice (inclusiv weekend-uri)
Ieri s-au implinit cele 10 zile pentru contestatii de la finalizarea evaluarii pentru Ploiesti - Buzau (desi nu cunoastem castigatorul) si nu am vazut nicio contestatie conform siteului CNSC.

De asemenea, pentru Buzau - Focsani au trecut deja 29 de zile de la anuntarea castigatorului fara contestatii.

Teoretic ambele contracte se pot semna. Oare de ce se intarzie?