News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Io cred ca astia de la pizza ii mituiesc pe aia de lucreaza in siturile arheo sa mai traga de timp, ca sa poata si ei sa ceara extensie de timp....
:lol:  :lol:  :lol:

(teoria conspiratiei, se trataza ca atare)

alecu26

Se vor accelera lucrarile la poduri la Pizza. Cu conditia sa nu fie o mare sincopa in plati din diferite motive. Adics mai multr lucrari inseamna si nevoia unui cash flow stabil si puternic.
In alta idee arheologii trag cat pot de tare dar sunt limitati de resurse, mai ales de nr arheologilor seniori. Descoperirile facute sunt enorme ca intindere si nr de puncte de cercetare.
Drumurile noastre POATE;

Raducu Popa


Ionut

Mda, cam trist.

Termenul de finalizare a cocoașei este august 2024.

Cristian 74

La structuri e necaz mare. Cred că nu mai știu cum să-și împartă oamenii. Pe A3, oamenii care lucrează la structuri sunt mulți, chiar dacă numărul lor a scăzut față de anul trecut.

NoWords

Cred ca la nodul cu DN23 structurile alea au ramas la fel ca acum 2-3 luni..

ijwtsh

Nu stiu de ce nu-i dau mai tare pe A7, avand in vedere ca pe A3 noua data e decembrie 2026. Poate mizeaza pe o iarna usoara, si la iarna muta pe toata lumea in Moldova.

Vorba unui anumit om... urmarim cu ingrijorare.

GIV

ar fi interesanta o comparatie de genul care ar fi fost progresul daca pe fiecare lor ar fi castigat cei de pe locul 2 :)

mike_us

Pai cred ca trag tare la structuri pe A3, de asemenea par să facă eforturi sa termine pe A0 lot 2 Nord si lotul de pe Dx12 anul asta. 

rota

#9954
Autostrada Moldovei A7, "după 30zile" #2, Nod rutier Focșani-nord, Lot 4 Trons4
sursa:Cu Alți Ochi
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pelan87

Autostrada A7, Ploiești - Buzău, lot 2 (Coni), Nod Mizil, 28.07.2023


Raducu Popa

Am insistat aici pe acele camioane de mare tonaj Komatsu ce lucrau la nodul rutier Slobozia Ciorasti

TibiV

Raducu,

cred ca ai un "feeling natural" pentru ce este cel mai interesant la un moment sau altul...

Felicitari!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RaduG

Not rutier A7-DN1D (Urziceni-Albești-Paleologu) - Lot Pizzarotti-Retter, 25.07.2023, nod de tip interchange-trifoi




































































Powered by API/PUM imgur uploader


panzer

#9959
Cred ca pe filmarea lui RedWistler la minutul 2:00 se poate vedea un punct unde panza freatica este sus iar groapa de imprumut este pe partea cealalta a autostrazii.

S-ar putea sa fi avut dreptate Pizzarii iar Consitrans sa fi facut un SF/PT de mantuiala intr-adevar.  >:(

Aici