News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 4 Guests are viewing this topic.

TeoH9

Observ că s-a prelungit termenul de depunere al ofertelor pe Bacau-Pascani cu 6 zile. Noul termen este 21 Septembrie 2022.
Termenul pentru Focsani-Bacau a ramas 22 septembrie 2022.
Sa ne asteptam la noi prelungiri?

NGC

^^^ Pentru Focsani - Bacau inca nu au raspuns la solicitarile de clarificari. Banuiesc ca o vor face maine si atunci vor da si un nou termen pentru depunerea ofertelor.

Dragoș295

Azi la intersecția DJ 100C cu A7 erau staționate 3 camioane, 2 excavatoare, se vedea în depărtare și o foreza.

Ionut

@Dragoș295
Mulțumim de info! Până învățăm toate indicativele drumurilor locale și punctele de interes, ar fi de ajutor să ne spui exact unde e locul cu pricina ca să nu stăm să căutăm. :D

Valabil pentru toți cei noi, mai ales că forumul este urmărit de toată lumea - presă, oameni care nu sunt din zonă etc. :cheers:

Stefan01

Scuze pentru intevenție. Cred că zona despre care vorbește Dragoș295 este cea din chenarul roșu, nodul de pe A7 aflat la sud de orașul Mizil.


oneLess

#7940
^^
Poate nu ar fi rău să se facă pe harta API un caroiaj, să putem face referințe de genul zona A4, D5 ...

Allex

Informatia a fost destul de detaliata si cei mai mult dintre utilizatori au foat in stare sa identifice zona. @Stefan01 a si identificat-o si a postat-o pentru restul utilizatorilor. Prea mult fas pentru nimic, parerea mea.

Multumim de update @Dragoș295
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

naivu

La anul pe vremea asta ar putea fi in lucru toate loturile pana la Pascani si, in fiecare judet, DJxyz ar putea insemna altceva! "DJ100C cu A7, langa Mizil," ar lamuri cu un efort minim pe toata lumea :) !

horatiu.cosma

E o nonproblema. Așa cum la începuturile altor șantiere nu știam de Oarda, Sâncrai, Radesti, Decea, Chetani, Zimbor, Topa, Găneasa, Colonești sau altele și până la urmă am ajuns să le visăm, așa și aici o să se obișnuiască lumea cu diverse repere născute natural.

alexandru_m

Plus ca avem si fiorul cautarilor. Deschizi forumul, vezi replici noi pe topicul A7, vezi mesajul despre utilaje langa DJ 100C, deschizi alt tab, deschizi GMaps si devii un mic detectiv  O:-)  :lol:

Eu cel putin asa fac.

Cu timpul se ajunge la ce spunea Horatiu mai sus.

cassyo

Eu, bunaoara, poate nu voi retine acest DJ pentru totdeauna, le-am cam invatat binisor pe cele din zona de unde provin dar, asa cum spunea si Horatiu, Baba Ana nu mai e chip sa o uit (ca locatie)  de-acum incolo !
Calatorului ii sade bine cu drumul

mike_us

  Următoarele 2 săptămâni o sa fie importante pe A7. Daca reușesc să anunțe si sa nu aibă contestații pe celelalte 2 loturi Buzău-Focșani eu zic ca e o mare realizare.
  Cu toate cele 4 loturi la UMB eu încep sa visez frumos. Chiar si 3 ar fi bine.

XGarry

Quote from: Dragoș295 on September 09, 2022, 08:42:02 PMAzi la intersecția DJ 100C cu A7 erau staționate 3 camioane, 2 excavatoare, se vedea în depărtare și o foreza.
Am trecut ieri (sambata) pe la pranz pe DJ100C. Din mers am vazut ca se lucra pe lot 1 cum spunea Dragoș295, erau cateva utilaje, pregateau zona...foreza din departare era  pe inceputul lot 2. Deci practic era miscare pe ambele parti ale drumului DJ100C, acum pare ca ataca lot 1 si de aici de unde se termina.

Nevrax18

Poate oferi cineva un update în legătură cu Lotul 3 din Ploiești - Buzău? Există vreun termen anunțat pe care să-l așteptăm?

XGarry

un satelit de ieri 12-sept cu lot 1-2 si ceva nori.