News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 35 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Daca mergeti pe A1 Arad-Timisoara aveti grija: pe langa limitarea devenita deja standard la 100 km/h, acum au aparut in zonele in care se lucreaza si alte limitari la 80 sau chiar 60 km/h, iar baietii cu radarul actioneaza. Si ieri si astazi cand am trecut pe acolo erau 2 echipaje cu radar in zona restrictiilor.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Quote from: rocklee on April 27, 2013, 09:14:57 PM
ionut de unde ai pzele... :o

Eh, si tu acuma... :)

Quote from: sebba on April 27, 2013, 09:36:48 PM
ASTA e pasajul DJ-ului 705?? ala care acum 2 zile era doar un morman de beton crescut in camp?
il asfalteaza deja???

Man, dupa cum vezi in poze se asfalteaza autostrada, nu pasajul peste autostrada de pe DJ. In plus, nu stiu daca acum 2 zile chiar era un morman de beton in camp... nici chiar. Poate nu avea grinzile puse sau ceva, chiar nu stiu sigur. Uita-te pe filmarea lui Eurocopter si vezi. :D

rocklee

bine ca nu spui .. :)  .las ca si eu nu mai pun poze ....ma duc numai sa ma uit ...na ;) savad cum sta lucraria la turdas....si geoagiu... :p

Ionut

Pai daca sunt surse secrete... deh, n-ai ce-i face. :D
Asteptam pozeeee, e frumos afara, dati o fuga pe santiere. :p

sebba

@bogdan.j si ionut: da, m-a luat valu si n-am mai fost atent ca acolo se asfalteaza la 4 benzi
ionut e "di-vina" ca a pus initial pozele cu pasajul DJ-ului. si credeam ca deja trag asfaltu peste el...

cat despre "morman de beton", am gresit si acolo.... cred ca m-am uitat la alt pasaj...
dar acum m-am linistit, totul e in parametrii... normali... de intarziere... :D



---

si... cica... azi ar trebui sa filmam... p-aci... pe la Pecica.... vedem...
Sailing away! S/Y Haimana

user201


marcelbanu

#6996
Quote from: rocklee on April 27, 2013, 03:52:23 PM
marcelbanu :)...la esirare din A1 in DN7 ....La Soimus in loc de cele doua semi sens giratori ....ar mai fi si uratoarea varianta cu un singur giratoriu in dreptul drumului care duce la caprioara....cu legatura in podul de peste mures ...cam asa ar fi ideia

Ideea ar fi bună doar că acolo e o diferență serioasă de nivel
care se cam termină aproape la 65-70 grade la cîțiva metri de calea ferată 200 Brașov - Arad.
Dacă ne-ar ajuta un topograf cu o măsurătoare...

Acolo ar trebui făcut un debleu serios...
Dar, ce frumos e să visăm...

Oricum, accesul spre A1 din DN7 în zona podului peste Mureș trebuie rezolvată cumva,
mai ales că tot pe acolo se face acces și spre DN76 Deva - Oradea...

P.S. Mi-a ,,confiscat" copilu aparatul foto să fi făcut niște fotografii de detaliu în acea zonă...

Și... Mulți ani cu sănătate colegilor de forum ce poartă numele de flori...
Viorel, Florin, Narcis...
:banana:  :cheers:

P.S.
Ăla cu paharul zici că bea petrol...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Chiar, la multi ani de Florii! :)

Cadou:



:lol: by secret source, undeva pe lotul Alpine.

rocklee

la multii ani tuturor florinilor care vor autostrazi si sa traiasca civilizat intro tara civilizata.... :-[

rocklee

marcelbanu :) ......de sapat este ceva dar distanta lear prtmite ca panta sa fie destul de lina daca ar face giratoriu mai incolo in dreptul drumului spre caprioara... :D

marius_ar

Poze de pe autostrada A1 Arad - Pecica (dinspre Arad spre Pecica):

Nodul cu Centura Arad:











marius_ar


marius_ar

#7003
continuare spre Pecica:










marius_ar