Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Nu pot face decat un singur comentariu pertinent: WOW !....
:cheers:
(Si o observatie impertinenta: ce bine ar fost sa posteze si o varianta normal-speed.... :( )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Skynick

Macar am prins in 2019 niste exemple de mobilizari ca la carte. La UMB la deal si centura, La Selina, sus la Boita etc Frumos!

SergiuSerj

Nu uita si de Astaldi la nodul Iernut!  :D de la saptamana la saptamana se vad diferentele

whitedove

@Skynick despre ce Boita vorbesti????

Skynick


whitedove

aha.. da e ok. Bogata e !! intradevar si acolo avem un exemplu de mobilizare!!! sa ii tina numa si sa vina si banii de la cnair

pentium10

Poza de ieri de la Iernut, s-au ridicat pentru inca o deschidere grinzile, si azi se continua cu alte ridicari.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Hercule

In 30-31 august pentru montare grinzi la supratraversarea Iernut se restrictioneaza circulatia pe DN14A. Sursa Economica.net, mai multe detalii in articol.
Deșteaptă-te române!

perded

Cateva poze de azi din nod Iernut
[Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)


Nod Iernut (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader]

pentium10

Remarc in una din poze ca se vad grinzile ridicate ieri, si pe deschiderea langa cale ferata.

Azi si maine s-a anuntat restrictii de trafic in zona,
deci vor ridica grinzile si pe cele 3 deschideri ramase, in zona CFR si casa demolata.

Quote from: perded on August 29, 2019, 11:11:06 PM
Nod Iernut (GPS)

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

SergiuSerj

Relocarea DN-ului o sa fie posibila doar cand tot nodul Iernut o sa fie gata, ma gandesc. Avand in vedere ca inafara de podul peste autostrada(viitorul DN) unde mai e putin de lucru,  toate bretelele nodului sunt gata. Deci probabil in cateva luni nodul Iernut o sa fie functional. Nu vad cum ar lega cele 2 tronsoane daca prima data nu se da drumul la trafic prin podul construit

alecu26

Nu are de ce sa mai dureze cateva luni. Se poate rezolva si in maxim 2 luni.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

SergiuSerj

Stie cineva daca la Bogata s-au mai ridicat grinzi? Saptamana trecuta se vedea de pe DN in departare o macare de la DEME ridicata in zona.

g.chris

CC mapping - Orto - DSM - Geophoto - Point Cloud
www.ccmapping.ro

ivladbogdan

Hello, people!

Am fost in seara asta pana la Iernut in mod special ca sa pozez "minunea".  :D
Am facut mai multe poze, dar o sa le incarc doar pe cele mai reusite.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Aici, in ultima poza, am fotografiat normalitatea, din parcarea de pe A3 de la Recea. Asa ar trebui sa arate peste tot in Romania.

(GPS)





Powered by API/PUM imgur uploader