Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

teoneo

Ne întoarcem spre Est și ne îndreptăm spre nod.
















fin.

mihaihedes

Se străduie Astraldi dar tot nu cred că vom circula până la Chetani în 2019. Poate...vara 2020. Ce le-a nimerit madama cu 20 20...atunci se vor rezolva toate problemele.

g.chris

#20657
Una din grinzi o ridica azi... din sant


CC mapping - Orto - DSM - Geophoto - Point Cloud
www.ccmapping.ro

zuma80

La cum arata rotile spate, care sunt viratoare, pare o defectiune tehnica si nu o eroare umana!
Pentru A6!

SkedFinger

#20659
Grinda pare fisurata si indoita



LE : @anacronox Corect. Nu m-am gandit la asta. Mersi!

anacronox

acolo par a fi lanturile de prindere.

elphax

cum sa se fisureze/indoaie asa o grinda de la o alunecare in sant ?
:)

luc

^Acelea sunt cablurile de ancorare! Exclus fisurare la o asemenea alunecare în șanț, sunt concepute sa reziste la sarcini mult mai mari.

alin2pas

În zona marcată cu roșu se vede cablul de ancorare cu mecanismele de tensionare, iar în zona marcată cu galben probabil e un cablu simplu (sistemul de întindere probabil e în alt loc?). Un dispozitiv de întindere pare a fi puțin mai în față, chiar lângă stâlpul A al autovehiculului din care e făcută poza.

Cristi Deme

grinzile metalice merg la Astaldi

danutzu_1069

Defectiune tehnica la rotile viratoare din spate. Se vad urme....ciudate pe asfalt..

yetiman

#20666
Acolo este o panta foarte mare si mai e si in curba.
Oare componenta fortei spre interiorul virajului nu a fost mai mare decat aderenta rotilor pe asfalt? Si, pur si simplu, a "fugit spatele" spre interior?

:D Adica asa:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pentium10

#20667
se discuta ca i s-a defectat axele din spate





Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

SergiuSerj

#20668
Am trecut ieri pe la nodul Iernut si am observat ca doar o casa mai este in picioare, nici ea nu mai are gard si nimic prin curte. Deci  probabil va fi demolata in curand

Ionut

^ Merci! Daca mai treci pe la Iernut, fii atent te rog si spune-ne cand se elibereaza terenul acolo.